Wypadek pod Szubinem. Walka o życie policjanta trwa. Kierowca ciężarówki niewinny

Dodano: 24 stycznia 2013, 16:30 Autor:

Prokuratura wstępnie wykluczyła winę kierowcy dostawczej ciężarówki, z którą zderzyło się policyjne auto.

We wczorajszym wypadku w Łachowie - na zjeździe z krajowej "piątki" - zginęło dwóch 30-letnich policjantów z komendy w Szubinie. Trzeci, który prawdopodobnie wypadł z samochodu po zderzeniu z ciężarówką, trafił do szpitala wojskowego w Bydgoszczy.

Przeczytaj także:Tragedia pod Szubinem! W wypadku zginęło dwóch policjantów [nowe zdjęcia]

Jak dowiedziała się "Pomorska”, stan policjanta jest poważny, ale stabilny. Po wypadku był operowany, zszyto mu pękniętą przeponę. Ma też wielonarządowe obrażenia wewnętrzne.

- W przypadku takich właśnie obrażeń największym zagrożeniem jest niewydolność nerek. Dlatego będziemy pacjenta dializować, podłączymy sztuczną nerkę, która usunie zanieczyszczenia z organizmu - mówi Krzysztof Kasprzak, komendant 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.

Policjant przebywa na oddziale intensywnej terapii. Lekarze tłumaczą, że nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia życia, a stan pacjenta jest stabilny. Mimo to są ostrożni. Decydujących będzie kilka najbliższych dni.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi prokuratura w Szubinie. Wstępnie wykluczyła ona winę kierowcy ciężarówki, uznając, że radiowóz uderzył w nią, bo wpadł w poślizg. Czy nawierzchnia jezdni była w tym miejscu oblodzona? Będzie to jedno z wielu pytań, które w tej sprawie musi zadać prokuratura. - Sprawdzimy dosłownie wszystko - stan pojazdów, prędkość z jaką jechały a nawet ile razy wyjeżdżały na drogę piaskarki. Szacuję, że dochodzenie zakończymy w 6 miesięcy - zaznacza Dariusz Mańkowski, prokurator rejonowy.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!


Wczoraj radiowóz policyjny badali policyjni specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Analizę zlecono także biegłemu spoza resortu. Na jutro zapowiedziano sekcję zwłok ofiar wypadku w Łachowie.

Wiadomości z Nakła

Czytaj więcej o:
  • nie żyją policjanci z Szubina
  • wypadek pod Szubinem
  • wypadek w Łachowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy posterunek policji w Sadkach jest potrzebny?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 17.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.