Chełmnianie zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 30 tys. złotych

Dodano: 15 stycznia 2013, 10:12 Autor:

W Unisławiu doliczono się 12,5 tys. złotych. Liczenie w gminie nadal trwa

W Unisławiu doliczono się 12,5 tys. złotych. Liczenie w gminie nadal trwa (fot. nadesłane)

Najwięcej, bo 1.800,32 złote, zebrała do swojej puszki Klaudia Stasiek z Zespołu Szkół nr 2. w Chełmnie.

Dokładnie 30.043 złote - tyle uzyskano w Chełmnie po podliczeniu licytacji i tego, co w swoich puszkach przynieśli wolontariusze.

Z samych licytacji na konto orkiestrowe wpłynie 5 tys. 860 złotych.- Najwięcej, bo 3 tys. złotych, za złote serce z brylantem dał Jarosław Machel - mówi Janusz Napora, dyrektor ChDK. - Kurs prawa jazdy poszedł za 550 złotych. Oryginalna orkiestrowa koszulka trafiła do przedszkola "Brzdąc”, a jedno ze złotych serduszko wylicytowało Bractwo Kurkowe.

W Chełmnie orkiestra grała na rynku, ale młodzież bawiła się też na koncercie rockowym w kinie "Rondo”. Pieniądze liczono do późnego wieczora w sztabie utworzonym w Urzędzie Miasta.

W Unisławiu pod młotek poszedł miedzy innymi wstęp do "astro-bazy”. Wylicytowano go za 100 złotych. Kamienne grzyby z Grzybna poszły za 250 złotych, pióro marszałka Senatu oraz fotel wójta - za 200 złotych. Najwięcej zapłacono za koszulkę z logo orkiestry - 350 złotych.

- Dziesiątki oryginalnych przedmiotów rozeszły się jak ciepłe bułeczki - mówi Paweł Marwitz, dyrektor GOK-u w Unisławiu. - Wśród nich były m.in. kolacja walentynkowa w Pałacu Romantycznym w Turznie, piłka tenisowa Karoliny Woźniackiej, karty VIP do dyskoteki Arena w Kokocku. Wystąpili m.in. "Banau”, raperzy unisławscy, tancerze hip hop, "Unisławianki”, "Nasze Wspomnienia”. Każdy mógł skosztować swojskiego ciasta upieczonego przez panie z KGW. Ponadto, Unisław połączył się na żywo z TVP Bydgoszcz.

"Astro-bazę” odwiedziło ponad 80 osób by przez teleskopy m.in. podziwiać Jowisza. Była zabawa przy ognisku w parku, z kiełbaskami dla każdego.- W szkole i na ulicach Kijewa Królewskiego wolontariusze zebrali ponad 7 tysięcy złotych - podaje Mieczysław Misiaszek, wójt gminy. - To dobry wynik. Były kiermasze, występy artystyczne, loteria fantowa oraz licytacje - m.in. kosz z produktami regionalnymi z LGD "Zakole Dolnej Wisły”.

Czytaj więcej o:
  • Chełmno
  • Unisław
  • WOŚP w Chełmnie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zbliżają się walentynki. Piękne witryny dostaną nagrody

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy twoim zdaniem Chełmno to atrakcyjne miasto dla turystów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 120.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.