Sport

Walka Gołota - Saleta. "Nie czuję się emerytem"

Dodano: 8 stycznia 2013, 15:30 Autor:

Andrzej Gołota, choć skończył 45 lat, twierdzi, że czuje się znakomicie i pokona rówieśnika Przemysława Saletę.

Andrzej Gołota, choć skończył 45 lat, twierdzi, że czuje się znakomicie i pokona rówieśnika Przemysława Saletę. (fot. Chariot/Menu Group)

Walka Gołota - Saleta coraz bliżej. Dziesięciorundowa walka bokserów wagi ciężkiej odbędzie się 23 lutego w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Dla obydwu sportowców będzie to ostatnia walka w ich zawodowej karierze. To będzie bardzo emocjonujące spotkanie, gdyż fani boksu na ten pojedynek czekali aż 13 lat.

Andrzej Gołota, choć skończył 45 lat, twierdzi, że czuje się znakomicie i pokona rówieśnika Przemysława Saletę. Mieszkający na stałe w Chicago Gołota przyleciał do Polski pod koniec grudnia. Od tygodnia trenuje pod okiem Andrzeja Gmitruka, tego samego szkoleniowca, który stał w jego narożniku, gdy zdobywał brązowy medal olimpijski w Seulu (1988 rok).

Gołota wraca do ringu po trzyletniej przerwie. W październiku 2009 roku przegrał w piątej rundzie potyczkę z rozpoczynającym wówczas karierę w kategorii ciężkiej Tomaszem Adamkiem. - Wtedy miałem problemy z ręką. Przed dwoma laty przeszedłem jednak operację i sam jestem ciekawy, czy jeszcze ręka nadaje się do boksu? A w ogóle to ja lubię boksować, dlatego znów pojawię się między linami. Będę lżejszy, niż w pojedynku z Adamkiem (Gołota ważył wtedy 116,3 kg - PAP), zapewne osiągnę około 109-110 kg. Nie wiem dokładnie, ile teraz ważę, bo nie mogę... znaleźć wagi - śmiał się bokser.

Pytany o swego najbliższego przeciwnika, odparł: Saleta jest wyższy od Adamka, a poza tym mocny, silny i... przystojny. Ja mam główny atut, czyli wielką chęć wygrywania. Czy się lubimy? Trudno o to skoro będziemy ze sobą rywalizować. A więc raczej się nie lubimy.

Przeczytaj także: Gołota - Saleta na zakończenie kariery. Gdzie transmisja online i pay-per-view?

- Bardzo się cieszę, że dojdzie do tej walki, przede wszystkim ze względów emocjonalnych. Miało do niej dojść po raz pierwszy w 2000 roku, później w 2005 roku. Dwa razy walki były odwoływane na dwa tygodnie przed wejściem do ringu - a więc do trzech razy sztuka - powiedział Saleta. Zapewnił, że do pojedynku będzie świetnie przygotowany pod względem fizycznym. - Cały czas jestem czynny sportowo. Biegam, ćwiczę na siłowni i od czasu do czasu boksuję. Wiedząc o tej walce od dwóch miesięcy trenuję pod kątem ogólnego przygotowania fizycznego. Nie znałem jednak dokładnej daty naszego pojedynku, dlatego zwlekałem z rozpoczęciem obozu treningowego - przyznał były mistrz Europy w wadze ciężkiej.

Dla Przemka Salety ta walka jest ważna również z innego powodu. Jako pierwszy sportowiec
w Polsce wykorzystał innowacyjny sposób dotarcia do sponsorów. Przy współpracy z Agencją Interaktywną Chariot i Grupą Menu powstał serwis SponsorujWalke.pl, dzięki któremu szansę na zostanie sponsorem Salety w czasie walki, mają małe przedsiębiorstwa a nawet osoby prywatne. - To pierwszy taki projekt w historii polskiego marketingu sportowego, tym bardziej cieszymy się, że możemy go pilotażowo wdrażać razem z Przemkiem - mówi Jakub Rydwański, CEO w Agencji Interaktywnej Chariot

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Gołota - Saleta
  • Gołota - Saleta boks
  • Gołota - Saleta transmisja
  • Walka Gołota - Saleta
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

MLKS Solec Kujawski po kolejnych ekstraligi badmintona

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Bogdan Wenta powinien podać się do dymisji?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 82.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.