partner
Jesteś tu: Strona główna STUDNIÓWKI Studniówki 2013 Artykuł

Pierwsza studniówka w Świeciu już za tydzień

Dodano: 4 stycznia 2013, 9:29 Autor:

Sezon studniówkowy otworzy w Świeciu Zespół Szkół Menedżerskich, którego uczniowie staną do poloneza w przyszły piątek. Jako ostatni, w lutym będą się bawili licealiści z "czerwonego” ogólniaka.

Maturzyści uczący się w "menedżerze” odświętne stroje włożą w przyszły piątek. Szkolna impreza po raz kolejny odbędzie się w sali bankietowej Zakładów Młynarskich PZZ w Świeciu. Organizatorzy spodziewają się około 80 osób. Biorąc pod uwagę stawki w innych szkołach, bal w Zespole Szkół Menedżerskich jest tani. Uczniowie zapłacą po 110 zł od osoby. Jak łatwo obliczyć, zapraszając partnera lub partnerkę z innej szkoły rodzice będą musieli wyłożyć 220 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć ekstra wydatki na strój, a w przypadku dziewczyn także trzeba wziąć pod uwagę: fryzjera, kosmetyczkę, solarium itp.

Dzień później polonez w restauracji Stylowa zabrzmi dla uczniów dwóch klas II LO w Świeciu. Zabawa rozpocznie się o godzinie 19 i zapewne, tak jak w przypadku innych szkół, potrwa do godziny 4 nad ranem.

Przeczytaj również: Tyle kosztuje organizacja studniówki

Bal na 150 par

Ta sama data zapewne zapisze się na długo w pamięci uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem. Po raz pierwszy odliczanie stu dni do matury rozpoczną razem trzecioklasiści LO i czwartoklasiści z Techników Informatycznego i Handlowego. Młodzież z połączonych szkół świętować będzie w restauracji Dowhań. Czy maturzyści przygotują jakiś program artystyczny, jak zdarzało się to w minionych latach? - Nie wiem, jeśli tak się stanie, będzie to dla nas duża niespodzianka - mówi Eleonora Lewandowska, dyrektorka ZSP w Nowem.

Zobacz też: 10 przykazań studniówkowicza

Tradycyjnie największym balem będzie ten odbywający się pod szyldem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Hala widowiskowo-sportowa jest jedynym miejscem w okolicy mogącym pomieścić ponad 300 osób. Obok uczniów z siedmiu klas oraz osób im towarzyszących liczną grupę stanowić będą także nauczyciele. W minionych latach zdarzało się, że ZSP, ze względu na liczbę uczniów, miał dwie studniówki. Zdaniem Ewy Joachimiak, obecne rozwiązanie jest o wiele lepsze. - Taka wspólna zabawa sprzyja integracji - podkreśla dyrektorka szkoły. - Po drugie, pozwala obniżyć koszty związane z wynajęciem sali i wynagrodzeniem dla orkiestry.

Organizatorzy ustalili opłatę na poziomie 300 zł od pary.

W przypadku I LO w Świeciu stawka obowiązująca dla uczniów wynosi 250 zł. Zapraszający osobę towarzyszącą spoza szkoły będą musieli dopłacić 100 zł. Licealiści niezapomniany wieczór przeżyją 9 lutego, oczywiście w świeckiej hali. Tradycją już jest, że młodzi ludzie prezentują się w dwóch staropolskich tańcach. Pierwszy jest obowiązkowy dla wszystkich, drugi, popisowy odbywa się tylko z udziałem wybranych. Podobnie jak w latach poprzednich około godz. 22 zostaną wręczone Floriany, specjalne nagrody przyznawane wyróżniającym się nauczycielom.

Wiadomości ze Świecia

Czytaj więcej o:
  • Świecie
  • matura
  • studniówka
  • studniówki Świecie
  • studniówki 2013
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Prezentacje uczelni
Ranking konkursu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015