Bydgoska fundacja "Zdrowie dla Ciebie" odwołuje się od decyzji NFZ

Dodano: 4 stycznia 2013, 8:30 Autor:

Fundacja "Zdrowie dla Ciebie”, która od nowego roku nie prowadzi już nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Królowej Jadwigi, odwołała się od decyzji NFZ. Dziś poznamy stanowisko funduszu.

Od blisko sześciu lat bydgoszczanie, którzy potrzebowali pomocy lekarza po godzinie 18.00 lub w święta, mogli zgłaszać się do fundacji "Zdrowie dla Ciebie”. Przyjmowano ich w dwóch punktach: przy ul. Królowej Jadwigi oraz Witkiewicza.

Nic więc dziwnego, że wielu pacjentów nadal kieruje swoje kroki do fundacji w przypadku, gdy potrzeba im porady lekarza po zamknięciu przychodni.

I tu pojawia się problem. Powód? Od 1 stycznia 2013 roku fundacja "Zdrowie dla Ciebie”, a ściślej mówiąc jej punkty przy ul. Królowej Jadwigi i Witkiewicza, nie mają już umowy z NFZ na nocną i świąteczną opiekę medyczną. Spośród ośmiu ofert na prowadzenie tego typu świadczeń fundusz wybrał cztery inne.

Przeczytaj również: Dokąd po nocną pomoc lekarską?

- Składaliśmy oferty na wszystkie cztery nasze punkty (przy ul. Królowej Jadwigi, Witkiewicza, Ogrody i w Solcu Kujawskim - przyp. red.) - informuje Szymon Kopa, sekretarz fundacji. - Z niezrozumiałych dla nas przyczyn NFZ wybrał jedynie punkt przy ul. Ogrody.

Przypomnijmy - pozostałe, które fundusz wytypował do leczenia nocą i w święta to NZOZ "Ikar” na Błoniu, Medic sp. z o.o. w Fordonie oraz SP ZOZ MSW w Śródmieściu.

- Mieliśmy bardzo duże doświadczenie - mówi dalej Szymon Kopa. - Prowadziliśmy pionierską w skali kraju całodobową działalność medyczną. Co więcej, jako fundacja cały zysk przeznaczaliśmy na cele statutowe. Głównym z nich było wspieranie opieki ambulatoryjnej.

Pacjenci byli zadowoleni

Jak podkreśla, pacjenci chwalili funkcjonowanie placówek przy ul. Królowej Jadwigi i Witkiewicza. - Nie było żadnych skarg - dodaje. Dlaczego więc fundusz nie przedłużył z nimi umowy? - Nie wiemy - odpowiada Szymon Kopa. NFZ nie chce ujawnić ofert pozostałych trzech placówek, które wygrały w konkursie. - A ma taki obowiązek - wskazuje sekretarz. - Poza danymi poufnymi.

Innego zdania jest fundusz. - Nie tylko nie mamy takiego obowiązku, ale wręcz prawa - twierdzi Jan Raszeja, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ.

NFZ: - Były lepsze oferty

Na pytanie, dlaczego więc fundacja, która świetnie radziła sobie z zapewnieniem nocnej i świątecznej opieki medycznej, nie dostała kontraktu na dalszą tego typu działalność w Śródmieściu i Fordonie, rzecznik odpowiada: - Inni przedstawili lepsze oferty. Ale nie mogę się zagłębiać, ponieważ nie pozwalają mi na to przepisy.

Tymczasem siedem dni temu fundacja odwołała się od decyzji NFZ. Na odpowiedź dyrektor regionalnego oddziału funduszu ma czas do dziś.

Wrócimy do sprawy.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Wiadomości z Bydgoszczy

Czytaj więcej o:
  • Bydgoszcz
  • Fundacja Zdrowie dla Ciebie
  • NFZ
  • nocna opieka medyczna Bydgoszcz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Casting do klipu Libera i Natalii Szroeder w Bydgoszczy [zdjęcia]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz dwa lata rządów Rafała Bruskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2074.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.