Inowrocław. Święta nie zawsze w rodzinnym gronie

Dodano: 24 grudnia 2012, 11:13 Autor:

Nie wszyscy zasiądą dziś do wigilijnego stołu we własnym domu. Jedni w tym szczególnym czasie będą przebywać w szpitalu, inni na służbie, a jeszcze inni w sanatorium.

Uniemożliwią im to zawodowe obowiązki. Są też i tacy, którzy z wyboru święta spędzać będą poza domem, na specjalnych turnusach wigilijno-sylwestrowych. Jest też sporo grupa ludzi, którzy nie będą mieć rodzinnej Wigilii, bo... tak chciał los.

Strażakom życzymy, by nie tylko wigilijna noc była cicha i spokojna, ale by minęły im tak całe święta. Dla ratowników z jednostek przy ul. Poznańskiej i Marii Skłodowskiej-Curie w Inowrocławiu będzie to przecież czas normalnej pracy.
- Nie zapominamy jednak o Wigilii i świętach. W jednostkach stoją już ustrojone choinki. Z pewnością dyżurujący strażacy znajdą odrobinę czasu, by podzielić się opłatkiem i usiąść wspólnie przy stole, na którym pojawią się tradycyjne potrawy przyniesione z domów - mówi Artur Kiestrzyn, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP.

W Inowrocławiu święta spędzi sporo przyjezdnych. Specjalne turnusy zorganizowały dla nich sanatoria. - Przebywa u nas 230 osób. Dziś wieczorem zasiądą wspólnie przy stole, na którym nie zabraknie dwunastu wigilijnych potraw - opowiada Agnieszka Bulman z sanatorium "Przy tężni”.

Kuracjuszy odwiedzi gwiazdor. Z kolędowym repertuarem wystąpi duet śpiewaków.

Choroba nie wybiera. Niektórzy, zamiast z rodziną, spędzą święta w inowrocławskim szpitalu. Choć ta placówka rządzi się swoimi zaostrzonymi prawami i tam zagości bożonarodzeniowy duch. Odpowiednio ustrojona została już większość oddziałów, a w niektórych stanęły choinki. O świętach przypominać będzie pacjentom jadłospis, w którym znajdą się potrawy inne niż te podawane na co dzień. Wigilijną kolację zaplanowano dziś na 16.30.

Boże Narodzenie obchodzone jest w inowrocławskim Areszcie Śledczym. - Staramy się jakoś przybliżyć te święta osadzonym. Ostatnio mieli oni okazję spotkać się z księdzem biskupem Bogdanem Wojtusiem, który u nas gościł. Ponadto na terenie placówki stanęły już choinki. Przygotowane zostało też odpowiednie menu - informuje Mariusz Budny, oficer prasowy aresztu.
Świątecznych symboli i potraw nie zabraknie w schronisku dla bezdomnych im. Brata Alberta. Organizuje ono Wigilię dla przebywających tam osób, a już odbyło się świąteczne spotkanie dla inowrocławian stołujących się w schronisku.

Czytaj więcej o:
  • Inowrocław
  • sanatorium
  • Wigilia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wigilia dla samotnych w klubie "Kopernik"

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz stan inowrocławskich ulic?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 322.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.