Połączenie Jabłonowo-Iława. Zniknie jeden kurs pociągu

Dodano: 22 listopada 2012, 12:22 Autor:

W rozkładzie pozostają cztery połączenia łączące Jabłonowo i Iławę

W rozkładzie pozostają cztery połączenia łączące Jabłonowo i Iławę (fot. sxc.hu)

- Od 1 stycznia 2013 r. zostanie odwołany jeden pociąg na trasie Jabłonowo - Iława - alarmuje w e-mailu nasza Czytelniczka, która dojeżdża do pracy w sąsiednim mieście.

Sonda

Czy korzystacie z połączenia PKP Jabłonowo-Iława?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Ten temat podjęliśmy kilka dni temu. Nasza Czytelniczka sugerowała, że kurs pociągu zniknie z rozkładu jazdy. Dla niej i wielu innych pasażerów będzie to problem, bowiem właśnie tym pociągiem dojeżdżają do pracy.

Ponadto z informacji, jakie od niej otrzymaliśmy wynika, że nikt nie sprawdza biletów na wspomnianym połączeniu. I jak sugeruje - sejmik województwa warmińsko-mazurskiego (władny odwołać kurs) mógł odnieść wrażenie, że pociąg ten jest nierentowny. - Jeździ nim dużo osób, prawie 100 dziennie - pisze nasza Czytelniczka.

Czytaj także: Podróżni: - Nie zabierajcie nam połączenia Jabłonowo - Iława!

Sejmik odpowiada

Z zapytaniem o dalsze losy połączenia Jabłonowo Pomorskie - Iława Główna zwróciliśmy się do przedstawicieli samorządu województwa. Otrzymaliśmy odpowiedź z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

- Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym przeprowadzony został przetarg na wyłonienie operatora przewozów kolejowych na lata 2013-2014 - czytamy w odpowiedzi. - W województwie warmińsko-mazurskim wygrała go spółka Przewozy Regionalne, z którą podpisano umowę na wykonywanie wojewódzkich i międzywojewódzkich przewozów pasażerskich.

Okazuje się, że samorząd województwa będzie dysponował w przyszłym roku większym dofinansowaniem niż w tym roku (kwota wzrośnie łącznie o 3 proc.). Mimo to pieniądze pozwolą na uruchomienie mniejszej liczby połączeń niż w tym roku. - Latem sejmik województwa podjął rozmowy z lokalnymi samorządami o możliwości współfinansowania przez nie połączeń na trasach o najniższym obłożeniu - czytamy dalej.

Korzystaj z systemu piano. Czytaj najlepsze artykuły

Nie ma pieniędzy

- Wobec odmownej odpowiedzi na propozycje i braku dodatkowych środków w budżecie województwa, koniecznością stało się zaprzestanie pracy eksploatacyjnej na odcinkach o najmniejszym obłożeniu pasażerów, czyli m.in. połączeniu Jabłonowo Pomorskie 5:21 - Iława 5:53. W rozkładzie pozostają cztery połączenia łączące obie miejscowości - pisze biuro.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie zwrócił się do Przewozów Regionalnych z zapytaniem odnośnie wskazanych przez podróżnego zachowań konduktorów - braku sprawdzania biletów. Ale przedstawiciele Przewozów Regionalnych zaprzeczają, jakoby do takich złych praktyk dochodziło.

Czytaj więcej o:
  • jabłonowo-iława
  • kurs
  • pociąg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy korzystacie z połączenia PKP Jabłonowo-Iława?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 27.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.