Próbny Egzamin (test) Gimnazjalny 2013 - odpowiedzi, arkusze [część humanistyczna]

Dodano: 13 listopada 2012, 11:15 Autor:

Rozpoczął się próbny Egzamin Gimnazjalny. Sprawdź odpowiedzi i zobacz arkusze z części humanistycznej (język polski, WOS, historia).

Rozpoczął się próbny Egzamin Gimnazjalny. Sprawdź odpowiedzi i zobacz arkusze z części humanistycznej (język polski, WOS, historia). (fot. Andrzej Muszyński)

Rozpoczął się próbny Egzamin Gimnazjalny. Sprawdź odpowiedzi i zobacz arkusze z części humanistycznej (język polski, WOS, historia).

Próbny Egzamin Gimnazjalny rozpoczął się dziś o godzinie 9 i potrwa 3 dni. Dziś gimnazjaliści rozwiązują test humanistyczny. Został on podzielony na dwie części. Uczniowie jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie przystąpią do bloku zadań z języka polskiego.

W środę próbny Egzamin Gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek uczniowie zmierzą się z testem z języka obcego.

Przeczytaj także: Próbny Egzamin Gimnazjalny 2013 - polski, historia i WOS (test humanistyczny) - odpowiedzi, arkusze, pytania

W 82 losowo wybranych gimnazjach po zakończeniu próbnych egzaminów eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych wspólnie z nauczycielami przeanalizują prace uczniów. Będą też zbierać opinie gimnazjalistów i nauczycieli na temat trudności zadań.

Zestawy zadań przygotowali eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Dlatego właśnie wybraliśmy ten egzamin - mówi Justyna Rościszewska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Bydgoszczy, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 48. - W ubiegłym roku pisaliśmy próbny egzamin gimnazjalny z Wydawnictwem Operon. Teraz nasi nauczyciele zdecydowali, że warto się zmierzyć z zadaniami opracowanymi przez CKE. Wydaje nam się, że te testy są bardziej wiarygodne. Egzamin będziemy przeprowadzać zgodnie z wszystkimi procedurami.

Odpowiedzi i arkusze w linku poniżej około godziny 12.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013: Język polski, historia i wiedza o społeczeństwie - arkusze i odpowiedzi w serwisie EDUKACJA

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • ARKUSZE
  • część humanistyczna odpowiedzi
  • egzamin gimnazjalny
  • egzamin gimnazjalny 2013
  • egzamin gimnazjalny odpowiedzi
  • ODPOWIEDZI
  • próby egzamin gimnazjalny 2013
  • test gimnazjalny
  • test gimnazjalny arkusze
  • test gimnazjalny odpowiedzI
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.