Delecta Bydgoszcz pokonała Lotos Trefl Gdańsk 3:1 [zdjęcia]

(DARK)
Tym razem Matti Hietanen przebił się przez bydgoski blok, ale to gracze Delecty byli górą Mateusz Bosiacki
Bydgoszczanie po wpadce z AZS Politechniką Warszawską wrócili na zwycięską ścieżkę. W Sopocie pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1 i awansowali na pozycję lidera w Plus Lidze.

LOTOS Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz

Nie było niespodzianki w meczu z ostatnim zespołem w tabeli. Delecta miała kłopoty z gdańszczanami w dwóch pierwszych setach. Jednak w ostateczności bydgoszczanie wygrali za 3 punkty.

Spotkanie się fatalnie zaczęło, bo Delecta przegrywała 0:5 i trener Piotr Makowski był zmuszony prosić o czas. Jednak nie na wiele to się zdało. Nic nie układało się w grze bydgoskiej drużynie. Podopieczni trenera Makowskiego mieli wielkie problemy ze skończeniem ataku i odbijali się od bloku gdańszczan. Przy stanie 3:11 bydgoski szkoleniowiec poprosił o kolejny czas. Za rozgrywającego Michala Masnego pojawił się PiotrLipiński i gra trochę się poprawiła, bo bydgoszczanie zdobyli 5 punktów z rzędu. Jednak to było wszystko na to było ich stać w inaugurującej partii. Nie potrafili doprowadzić do remisu i w efekcie przegrali.

Zagrywka na miarę seta

Druga partia była niezwykle wyrównana i z reguły na tablicy wyników był remis. Wsamej końcówce najpierw pomylił się w ataku Matti Hietanen, a za chwilę punktową zagrywką popisał się Masny, co dało Delekcie remis w meczu.

Przeczytaj także:Wspaniały debiut Delecty Bydgoszcz! Halkbank Ankara pokonany [zdjęcia]

W następnych dwóch setach przewaga bydgoskich siatkarzy była dużo wyraźniejsza. Gracze trenera Makowskiego w 3. partii szybko wyrobili sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali do końca.
Z kolei w 4. secie bydgoszczanie dwa razy byli w trudnej sytuacji, kiedy przegrywali 3:6 i 12:15, ale końcówka była w ich wykonaniu bardzo dobra. Zmusili rywali do błędów i pewnie wygrali.
Teraz Halkbank

Już we wtorek ekipa Delecty wylatuje do Ankary na rewanżowy mecz w Pucharze CEV z Hal-kbankiem. Bydgoszczanie z Wa-rszawy udają się do Monachium, a stamtąd mają lot do tureckiej stolicy. Wieczorem mają odbyć pierwszy trening. Wśrodę kolejne dwa, zaś w czwartek mecz.

LOTOS: Mika 12 pkt., Gawryszewski 5, Mikołajczak 12, Hietanen 14, Kaźmierczak 15, Łomacz 1, Rusek (libero) oraz Szczurek, Kamiński 8, B. Kaczmarek, Żaliński. Punkty: atak - 52, blok - 11, zagrywka - 4, po błędach rywali - 17.
DELECTA: Antiga 14, Wrona 10, Konarski 15, Wika 4, Jurkiewicz 16, Masny 3, Dębiec (libero) oraz Lipiński 1, Waliński 5, Owczarz, Wieczorek. Punkty: atak - 49, blok - 13, zagrywka - 6, po błędach rywali - 29.

Pozostałe wyniki

PGE Skra - ZAKSA 2:3 (21, 22, -22, -19, -12), Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 3:0 (22, 23, 23), AZS Politechnika Warszawska - Wkręt-met AZS 3:0 (20, 24, 19), Indykpol AZS - Effector 0:3 (-20, -20, -15).

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 11 12:4
2. DELECTA BYDGOSZCZ 4 9 10:5
3. AZS Polit. Warszawska 4 9 10:5
4. Asseco Resovia Rzeszów 4 8 10:5
5. Jastrzębski Węgiel 4 6 7:6
6. Effector Kielce 4 6 7:6
7. PGE Skra Bełchatów 3 5 7:6
8. Indykpol AZS UWM Olsztyn 3 3 3:6