Niespodzianka! Delecta Bydgoszcz przegrała z Politechniką [zdjęcia, wideo]

JAKUB STYKOWSKI [email protected]
Marcin Wika był jednym z graczy, którzy dobrze rozpoczęli grać od trzeciego seta. Paweł Skraba
Delecta Bydgoszcz przegrała pierwszy mecz w tym sezonie w rozgrywkach PlusLigi. Niespodzianie w "Łuczniczce" zwyciężył AZS Politechnika Warszawska.

Delecta Bydgoszcz - Politechinika Warszawa

Delecta Bydgoszcz do tego spotkania przystępowała w roli zespołu niepokonanego. Drużyna gości była po 2. kolejkach natomiast sprawcą największej niespodzianki. Taką było na pewno pokonanie silnej ekipy Jastrzębskiego Węgla. Dziś sprawili kolejną.

Wygraj bilety na mecz z Halfbank Ankara [konkurs]!

To bydgoszczanie przystępowali do meczu w roli faworytów. Jednak goście od początku grali zdecydowanie lepiej. W pierwszej partii, gdy siatkarze Delecty drobili straty (1:3, 9:12) i wysforowali się na prowadzenie (14:13), wydawało się, że pójdą za ciosem. Nic z tych rzeczy. Dzięki świetnej postawie duetu Pawliński-Wierzbowski "stołeczni" zdołali wygrać pierwszego seta do 21, a później potwierdzili swoją dominacje w drugiej partii.

Trener Piotr Makowski rotował składem, ale bydgoszczanie zaczęli grać "swoją" siatkówkę dopiero od trzeciej odsłony tej konfrontacji. Drużyna Delecty zaczęła popełniać mniej błędów, co przełożyło się skuteczność w ataku. W tym elemencie brylował, nie kto inny, jak Dawid Konarski. Wtórował mu Marcin Wika i Delecta mogła cieszyć się zwycięstwa w trzecim secie.

W czwartej partii Delecta długo dominowała, ale w końcówce roztrwoniła prowadzenie. Gra toczyła się na przewagi, a mecz zakończył się w niecodziennych okolicznościach. Przy stanie 26:25 dla gości, Adamajtis atakował z przechodzącej piłki. Pierwotnie sędziowie zasygnalizowali aut, ale po analizie materiału wideo przyznali punkt "inżynierom", bowiem jeden z bydgoszczan dotknął siatkę.

Warto wspomnieć, że w wyjściowym składzie Delecty zabrakło tym razem Stephana Antigi. Francuz narzeka na problemy zdrowotne i początkowo miał odpoczywać przed meczem w Pucharze CEV.

W niedzielę na www.pomorska.pl znajdą Państwo materiał wideo z wypowiedziami zawodników i trenerów. Zapraszamy!

Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:27)
DELECTA: Masny, Wika, Jurkiewicz, Konarski, Waliński, Wrona, Dębiec (libero) oraz Antiga, Owczarz, Lipiński, Wieczorek.
AZS: Wierzbowski, Pawliński, Nowak, Drzyzga, Szymański, Zajder, Potera (libero) oraz Adamajtis, Dryja, Olenderek (libero).