Zawisza Bydgoszcz zremisował z Bogdanką [zdjęcia,wideo]

(emka)
Trener Jurij Szatałow miał wiele uwag do swoich podopiecznych i ... sędziów.
Trener Jurij Szatałow miał wiele uwag do swoich podopiecznych i ... sędziów. Fot. Paweł Skraba
Kolejne dwa punkty na swoim boisku stracili w sobotni wieczór bydgoscy piłkarze. Podopieczni Jurija Szatałowa tylko zremisowali 1:1 z zespołem z Łęcznej.

Zawisza-Bogdanka Łęczna

Po porażce w Krakowie bydgoscy kibice liczyli, że ich ulubieńcy pokonają Bogdankę i zdobędą kolejny komplet punktów. Niestety, niebiesko-czarni swoje konto powiększyli tylko o "oczko". Zawisza Bydgoszcz pozostał na drugim miejscu w tabeli, ale Nieciecza i Cracovia, nasi najgroźniejsi rywale w tej kolejce pauzowali.

Na początku spotkania przeważali zawiszanie, ale to goście z Łęcznej objęli prowadzenie. W 13 minucie Hermes niecelnie podawał do Strąka, piłkę przejęli zawodnicy Bogdanki. Po kilku znakomitych podaniach z klepki do futbolówki dopadł Szałachowski, który z kilku metrów pokonał Kaczmarka.

W 26 minucie było 1:1. Kapitalnym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Geworgjan. Prusak odprowadził tylko piłkę wzrokiem, a ta wpadła do siatki w samym okienku. Po zmianie stron na boisku dominował Zawisza. Bydgoszczanie prowadzili grę, częściej byli przy piłce, długimi chwilami zamykali rywala na ich połowie. Goście ograniczali się tylko do kontr.
Po jednej z nich Petasz sfaulował piłkarza z Łęcznej w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Na szczęście Kaczmarek znakomicie obronił strzał Nikitovicia.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 74 minucie. Leśniewski strzelił bramkę. Sędzia wskazał na środek boiska, ale po protestach gości i konsultacji z bocznym arbitrem zmienił decyzję bowiem napastnik Zawiszy oddając strzał dotknął rzekomo piłkę ręką.

Mecz zakończył się więc remisem 1:1 i gospodarze stracili kolejne dwa punkty na własnym boisku. Teraz przed niebiesko-czarnymi wyjazdy do Stróży i Grudziądza.

Zawisza Bydgoszcz - Bogdanka Łęczna 1:1 (1:1)
Bramki: Geworgjan (26) oraz Szałachowski (13)
ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Kaczmarek - Stefańczyk, Kopacz, Skrzyński, Petasz - Strąk (72. Zawistowski), Hermes - Wójcicki, Masłowski, Geworgjan (59. Błąd) - Chałas (61. Leśniewski).
Ławka rezerwowych: Witan, Hrymowicz, Błąd, Drygas, Zawistowski, M. Mąka, Leśniewski.
Żółte kartki: Petasz, Stefańczyk
BOGDANKA (Piotr Rzepka): Prusak - Benkowski, Nikitovic, Miedzierski, Pielach - Mandrysz (76. Tymosiak), Szałachowski, Sołdecki, Oziemczuk (80. Wojdyga) - Pesir (88. Ropiejko), Zuber.
Ławka rezerwowych: Socha, Ricardo, Hermann, Wojdyga, Tymosiak, Ropiejko, Kalkowski.
Żółta kartka: Nikitovic