Szpital w Inowrocławiu do reorganizacji. Będą zwolnienia

Dodano: 21 września 2012, 15:45 Autor:

Coraz głośniej mówi się o tym, że pracowników inowrocławskiego szpitala powiatowego czekają zwolnienia z pracy.

Eligiusz Patalas, dyrektor lecznicy zwraca uwagę, że w ostatnim czasie znacznie pogorszyła się sytuacja wszystkich polskich szpitali, w tym inowrocławskiego. Głównym powodem są oczywiście rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia, który winien jest placówkom wiele milionów złotych.

- Po czterech latach tłustych, niestety, zaczynają się dla nas lata chude. Naszym zadaniem jest w tej chwili utrzymanie stabilności finansowej, a to możemy uzyskać poprzez reorganizację szpitala - komentuje dyrektor.

Czytaj też: Inowrocławski szpital powinna skontrolować NIK. Tego chcą powiatowi radni PiS

Co się zmieni?

Kompleksowy program reorganizacji gotowy ma być jeszcze w październiku. Potem będą musiały zapoznać się z nim władze powiatu inowrocławskiego i powiatowi radni.

Z wstępnych ustaleń wynika, ze prawdopodobnie zlikwidowany zostanie oddział rehabilitacyjny, z którego usług korzysta wielu pacjentów powiatu.

- Planujemy, że trafiający do nas pacjenci poddawani będą krótkotrwałej rehabilitacji na oddziałach, a następnie ich rehabilitacją zajmą się sanatoria - tłumaczy Eligiusz Patala.
Dyrektor zauważa, że w kilku inowrocławskich placówkach uzdrowiskowych funkcjonują szpitalne oddziały sanatoryjne, wyspecjalizowane w zabiegach rehabilitacyjnych. Szpital już z nimi współpracuje.

Reorganizacja czeka też oddział paliatywny. - Jest on wyjątkowo potrzebny, ale ministerstwo zdrowia nie przewiduje opieki paliatywnej w ramach szpitala - przypomina dyrektor.
Osoby bardzo ciężko chore nie zostaną jednak bez opieki medycznej. W miejsce oddziału powstać ma związany ze szpitalem zakład opiekuńczo-leczniczy i zespół paliatywno-hospicyjny.

W związku z uruchomieniem oddziału chemioterapii, zmiany czekają też chirurgię. M. in. planuje się, że dyżury ostre prowadzić będzie tylko jeden z dwóch oddziałów chirurgicznych.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

A co z pracownikami?

Zdaniem Eligiusza Patalasa, nie ma takiej możliwości, aby program reorganizacji nie odbił się na etatach w lecznicy. - Niektórych miejsc pracy nie da się utrzymać - zauważa.

Dyrektor zaznacza, że nie będą to jednak grupowe zwolnienia. Z informacji zamieszczonych w BIP-ie na stronie starostwa wynika, że obejmą one kilkanaście osób.

Inowrocław - Wiadomości

Czytaj więcej o:
  • Inowrocław
  • oddziały
  • reorganizacja
  • szpital
  • szpital powiatowy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Happening w Janikowie. Walczyli z przemocą [zdjęcia]

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Do stomatologa chodzisz:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 277.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.