Zawisza Bydgoszcz wygrał z GKS i jest liderem tabeli

(emka)
Zawisza pokonał GKS i jest liderem tabeli
Zawisza pokonał GKS i jest liderem tabeli Fot. Mateusz Bosiacki
Piąte zwycięstwo w sezonie 2012/13 odnieśli w sobotę wieczorem bydgoscy piłkarze. Podopieczni Jurija Szatałowa wypunktowali 2:0 rywala z Katowic.

Zawisza - GKS Katowice

21 kwietnia 2012 roku na ławce Zawiszy zadebiutował trener Jurij Szatałow. Bydgoszczanie pokonali wówczas 2:0... GKS Katowice. Można więc powiedzieć, że w sobotę wieczorem historia zatoczyła małe koło, bo zespół z Gdańskiej 163 ponownie wygrał z rywalem ze stolicy Górnego Śląska w tych samych rozmiarach.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

Wynik meczu otworzył w 33. minucie Paweł Zawistowski. Kapitan Zawiszy (pod nieobecność Łukasza Skrzyńskiego) znakomicie wykonał rzut wolny z 18 metrów - strzelił lekko, ale bardzo precyzyjnie. Piłka minęła mur i wpadła tuż przy lewym słupku do bramki Sabeli.

Rezultat spotkania ustalił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy Jakub Wójcicki. Pomocnik naszej drużyny dostał znakomite podanie od Wahana Geworgjana i silnym strzałem w długi róg nie dał szans Sabeli. Warto dodać, że obaj piłkarze weszli na boisko z ławki rezerwowych. Świadczy to wielkiej sile Zawiszy.

Po 6. kolejkach bydgoszczanie mają już na koncie 16 punktów (pięć zwycięstw i remis) i co najmniej na kilkanaście godzin zostali liderem tabeli. Jutro o 12.30 swój mecz rozpocznie Flota Świnoujście, która w tym sezonie nie straciła jeszcze "oczka".

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 2:0 (1:0)

ZAWISZA (trener Jurij Szatałow): Witan - Stefańczyk, Kopacz, Jankowski, Petasz - Hermes, Zawistowski - D. Mąka (66. Wójcicki), Masłowski, Błąd (78. Geworgjan) - Abbott (63. Leśniewski).

Ławka rezerwowych: Kaczmarek, Geworgjan, M. Mąka, Hrymowicz, Ostalczyk, Wójcicki, Leśniewski.

Żółta kartka: Zawistowski.

GKS (trener Rafał Górak): Sabela - Farkas (64. Pietroń), Kamiński, Napierała, Sobotka - Cholerzyński, Fonfara - Chwalibogowski, Pitry, Wołkowicz (46. Czerwiński) - Kujawa (85. Kowalczyk).

Ławka rezerwowych: Wierzbicki, Czerwiński, Mazurek, Kruczek, Kaciczak, Pietroń, Kowalczyk.

Żółte kartki: Wołkowicz, Chwalibogowski.

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław).