Ścieżka rowerowa do Lichnów powinna powstać jak najszybciej

Dodano: 11 czerwca 2012, 8:22 Autor:

- Czy trzeba tragedii, żeby się nasze władze obudziły - alarmuje Zbigniew Nojman, radny gminny, który uważa, że z tą inwestycją nie ma co czekać.
Mieszkańcy Lichnów domagają się jak najszybszej budowy ścieżek rowerowych

Mieszkańcy Lichnów domagają się jak najszybszej budowy ścieżek rowerowych (fot. Archiwum)

Przeczytaj więcej

Na ostatnim zebraniu sołeckim w Lichnowach mieszkańcy jednogłośnie podjęli uchwałę o wystosowaniu apelu do starosty w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Lichnów do Chojnat na długości 1,9 km.

Przeczytaj także: Ścieżki rowerowe w końcu powstaną

- Ludzie zwracają uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na rowerzystów jadących na trasie Chojnice - Lichnowy - relacjonuje Nojman. - Teraz mamy truskawkowe zbiory i rowerzystów jest zatrzęsienie, a ruch jest ogromny, nie brakuje tirów. Trudno je wyminąć czy wyprzedzić.

Mieszkańcy doceniają dotychczasowe działania starostwa i budowę ciągu pieszo-rowerowego przez Lichnowy, ale dopiero dobudowanie brakującej części ścieżki poprawi bezpieczeństwo.

- My jesteśmy gotowi do partycypacji w tym przedsięwzięciu - podkreśla wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. - Do końca czerwca będzie dokumentacja, finalizujemy też wykupy gruntów pod ścieżkę. Problem w tym, że dla starosty nie jest atrakcyjna nawet propozycja naszego udziału na zasadzie 1:1, z tym że chcielibyśmy od razu ubić interes w ten sam sposób na ścieżkę z Nowego Dworu do Ogorzelin.

Zapytaliśmy starostę Stanisława Skaję, jakie są szanse na realizację tej inwestycji w tym roku. - Żadne - odpowiada krótko starosta. - Dla nas najważniejsze są drogi i ich naprawy. Jeśli się dogadamy co do finansowania po połowie, to być może coś z tego będzie. Ale pod warunkiem, że uda się nam gdzieś coś zaoszczędzić. Nie odrzucam tego wniosku, ale muszę patrzeć na nasz budżet.

Czytaj więcej o:
  • ścieżka rowerowa'
  • Gmina Chojnice
  • Lichnowy
  • Nojman
  • Zbigniew
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Gmina Czersk. Liczą na deszcz. Przeliczą się?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jesteś zadowolony z działań Rady Miasta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 63.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.