Ścieżka rowerowa do Lichnów powinna powstać jak najszybciej

Dodano: 11 czerwca 2012, 8:22 Autor:

- Czy trzeba tragedii, żeby się nasze władze obudziły - alarmuje Zbigniew Nojman, radny gminny, który uważa, że z tą inwestycją nie ma co czekać.

Na ostatnim zebraniu sołeckim w Lichnowach mieszkańcy jednogłośnie podjęli uchwałę o wystosowaniu apelu do starosty w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Lichnów do Chojnat na długości 1,9 km.

Przeczytaj także: Ścieżki rowerowe w końcu powstaną

- Ludzie zwracają uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na rowerzystów jadących na trasie Chojnice - Lichnowy - relacjonuje Nojman. - Teraz mamy truskawkowe zbiory i rowerzystów jest zatrzęsienie, a ruch jest ogromny, nie brakuje tirów. Trudno je wyminąć czy wyprzedzić.

Mieszkańcy doceniają dotychczasowe działania starostwa i budowę ciągu pieszo-rowerowego przez Lichnowy, ale dopiero dobudowanie brakującej części ścieżki poprawi bezpieczeństwo.

- My jesteśmy gotowi do partycypacji w tym przedsięwzięciu - podkreśla wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. - Do końca czerwca będzie dokumentacja, finalizujemy też wykupy gruntów pod ścieżkę. Problem w tym, że dla starosty nie jest atrakcyjna nawet propozycja naszego udziału na zasadzie 1:1, z tym że chcielibyśmy od razu ubić interes w ten sam sposób na ścieżkę z Nowego Dworu do Ogorzelin.

Zapytaliśmy starostę Stanisława Skaję, jakie są szanse na realizację tej inwestycji w tym roku. - Żadne - odpowiada krótko starosta. - Dla nas najważniejsze są drogi i ich naprawy. Jeśli się dogadamy co do finansowania po połowie, to być może coś z tego będzie. Ale pod warunkiem, że uda się nam gdzieś coś zaoszczędzić. Nie odrzucam tego wniosku, ale muszę patrzeć na nasz budżet.

Czytaj więcej o:
  • ścieżka rowerowa'
  • Gmina Chojnice
  • Lichnowy
  • Nojman
  • Zbigniew
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Gmina Czersk. Liczą na deszcz. Przeliczą się?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jesteś zadowolony z działań Rady Miasta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 63.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.