Zawisza wygrał z Pogonią i jest już drugi w tabeli!!!

(emka)
Zawisza wygrał z Pogonią i jest bardzo bliski awansu do ekstraklasy
Zawisza wygrał z Pogonią i jest bardzo bliski awansu do ekstraklasy Paweł Skraba
Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek I ligi bydgoscy piłkarze są w T-Mobile Ekstraklasie! W środę podopieczni Jurija Szatałowa pokonali 2:1 Pogoń Szczecin, rywala do awansu.

Przed rozpoczęciem meczu w Bydgoszczy piłkarze Zetki wiedzieli, że - po przegranej Niecieczy w Ząbkach - wygrywając z Pogonią wskoczą w tabeli na drugie miejsce w tabeli, które premiowane jest awansem do T-Mobile Ekstraklasy. I ku radości swoich kibiców Zawisza wytrzymał wielką presję i nie zmarnował swoje szansy.

Przeczytaj także:Zawisza Bydgoszcz- Pogoń Szczecin [zdjęcia]

Już od początku meczu świetnie ustawieni taktycznie bydgoszczanie sprawiali lepsze wrażenie od rywala. Patrząc na grę obu zespołów wydawało się, że to właśnie zawiszanom bardziej zależy na wygraniu spotkania. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnego gola. Za to po zmianie stron emocji na boisku nie brakowało.

Zapisz relacji na żywo kliknij tutaj

W 63 minucie gospodarze zostali nagrodzenie za dobrą, otwartą i szybkę grę. Wójcicki podał do wchodzącego w pole karne Pogoni Leśniewskiego, z piłką minął się niepewnie interweniujący Fabiniak i “Leśny" trafił do pustej bramki z 11 metrów. To prowadzenie nie zadowoliło jednak ambitnych bydgoszczan. Cztery minuty później było już 2:0 dla ekipy Jurija Szatałowa. Po indywidualnej akcji na strzał z 20 metrów zdecydował się Błąd i kąśliwym strzałem pokonał Fabiniaka.

Wówczas do ataku rzuciła się Pogoń. Trener Tarasiewicz dokonał zmian w składzie i w 74 minucie Ława pięknym, technicznym strzałem z rzutu wolnego pokonał Witana. Emocję sięgnęły zenitu bowiem akcja szczecinian były coraz groźniejsze. A Zawisza cofnął się do głębokiej defensywy. Na szczęście bydgoszczanie utrzymali prowadzenie i są bardzo blisko T-Mobile Ekstraklasy.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek I ligi Zetka jest na drugim, premiowanym awansem miejscu. I jeśli wygra dwa ostatnie mecze - w Poznaniu z Warta i Gliwicach z Piastem w przyszłym sezonie zagra w elicie.