Piąty Bieg Piastowski Kruszwica-Inowrocław pod dyktando Kenijczyków

Redakcja
Kenijscy zwycięzcy V Biegu Piastowskiego
Kenijscy zwycięzcy V Biegu Piastowskiego Dominik Fijałkowski
Kenijscy zawodnicy zdobyli czołowe lokaty piątego półmaratonu, Biegu Piastowskiego na trasie z Kruszwicy do Inowrocławia. Pierwszy linię mety na stadionie im. Inowrocławskich Olimpiczyków przekroczył Martin Muia Mukule. Liczącą prawie 22 kilometry trasę pokonał w czasie 1:06:04.

Inowrocław-Kruszwica. V Bieg Piastowski

Także drugie i trzecie miejsce wywalczyli Kenijczycy - Allan Masai Ndiwa (1:06:06) i Boniface Wambua Nduva (1:06:08).

Wśród pań dwa pierwsze miejsca należały do Kenijek - Susy Chebet Chemaimak (1:16:35) i Gladys Jerotich Cheboi (1:16:35). O zwycięstwie zadecydowały dosłownie milimetry. Trzecią pania na mecia była Polska Olga Kalendarova-Ochal (1:17:13).

Pierwszym polskim zawodnikiem na mecie był Damian Kabat z Zawiszy Bydgoszcz (1:09:16).

Wiadomości z Inowrocławia

Z inowrocławian, jako pierwszy finiszowała Sebastian Sieradzki, stratujący w barwach AZS UKW Bydgoszcz. W klasyfikacji generalnej zajął 22. miejsce z czasem (1:17:36). Z kolei na 31. miejscu w generalce był Robert Gaczkowski ze Żnina z czasem 1:20:25.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podczas biegu doszło do smutnego zdarzenia. Na trasie problemy z sercem miał jeden z wózkowiczów. Pomoc medyczna nie powiodła się...