Były szef Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy przesłuchany przez ABW

Dodano: 11 maja 2012, 12:45 Autor:

Adam Ostrowski, były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy został przesłuchany przez ABW. Zeznawał jako świadek, ale w tej sprawie zatrzymano jeszcze rolnika. Chodzi o podejrzenia machinacji w ANR.
Agenci ABW badali dokumenty z różnych dziedzin działalności bydgoskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Sprawa dotyczy nieprawidłowości finansowych.

Agenci ABW badali dokumenty z różnych dziedzin działalności bydgoskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Sprawa dotyczy nieprawidłowości finansowych. (fot. www.sxc.hu)

Wbrew plotkom bydgoska prokuratura dementuje informacje na temat aresztowania byłego szefa agencji w Bydgoszczy.

Przejrzeli stos papierów

- Adam Ostrowski nie został zatrzymany. Był przesłuchany i to w charakterze świadka - wyjaśnia Jan Bednarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Próbowaliśmy skontaktować się z Andrzejem Kiełbasińskim, który nadzoruje dochodzenie w bydgoskiej ANR, ale prokurator był wczoraj nieosiągalny.- Mogę tylko potwierdzić, że trwa postępowanie dotyczące nieprawidłowości w bydgoskim Oddziale Terenowym ANR - dodaje Bednarek. - Warto zaznaczyć, że jest to postępowanie "w sprawie” a nie przeciwko komuś.

Bydgoszcz - wiadomości

Na zlecenie prokuratury świadków przesłuchiwali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Próg bydgoskiego oddziału ANR dochodzeniowcy przekroczyli pod koniec ubiegłego miesiąca.- ABW 24 kwietnia poprosiła nas o udostępnienie dokumentów - potwierdza Ryszard Kołodziejczyk, kierownik sekcji organizacyjnej bydgoskiej ANR.

Co to za dokumenty? Funkcjonariusze mieli żądać wglądu w pełną dokumentację różnych dziedzin działalności agencji. Spektrum badanych papierów było tak szerokie, że nawet pracownicy ANR nie potrafią wskazać, czego konkretnie może dotyczyć śledztwo.

- Przekazaliśmy im wszelkie informacje na temat działalności naszej agencji. Nie wiem też nic o zatrzymaniu czy aresztowaniu kogokolwiek przez funkcjonariuszy.

Chemia rolnicza?

Mimo tych zapewnień uzyskaliśmy informację o tym, że do zatrzymania doszło.- W tej sprawie została zatrzymana jedna osoba - potwierdza prokurator Bednarek. - Ten człowiek nie jest jednak pracownikiem ANR. To rolnik.

O kogo może chodzić? Bliższych informacji śledczy nie zdradzają.

Z naszych ustaleń wynika, że zatrzymanym może być osoba, która jest związana ze spółką handlu rolniczego i preparatami chemicznymi z południa województwa. To potentat na krajowym rynku.
Prokuratorzy jednak nie wypowiadają się na temat ewentualnych powiązań samej spółki z podejrzeniami o nieprawidłowości w ANR. - Nie udzielamy na razie informacji na temat szczegółów postępowania - ucina Bednarek.

I odsyła do bydgoskiej delegatury ABW. Tam z kolei, pod nieobecność rzeczniczki Zuzanny Mrozowskiej słyszymy, by odpowiedzi szukać bezpośrednio w stołecznym zespole prasowym ABW.

Więcej o sprawie w piątkowym papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej.

Czytaj więcej o:
  • śledztwo
  • agencja nieruchomości rolnych
  • anr śledztwo
  • anr abw
  • bydgoszcz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Złoty Standard dla Słonecznego Młyna

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Bydgoszcz stworzy metropolię bez Torunia?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 838.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.