City pokonało United i jest blisko mistrzostwa Anglii

(emka)
Po raz drugi w tym sezonie "Obywatele" wygrali z odwiecznym rywalem z Old Trafford i są po 44 latach bardzo blisko zdobycia tytułu. W październiku City pokonali United 6:1, a w poniedziałek 1:0.

Przed spotkaniem United wyprzedzało City o 3 punkty, ale miało gorszy bilans bramek. A w Anglii właśnie różnica goli decyduje - przy równej liczbie punktów - o wyższym miejscu w tabeli.

Gospodarze musieli więc koniecznie wygrać. I dokonali tego. "Złotą" bramkę zdobył Kompany, kapitan "Obywateli". W doliczonym czasie pierwszej połowy Silva dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka spadła idealnie na głowę Belga, który wcześniej zgubił krycie obrońców MU i strzałem głową z 5 metrów pokonał De Geę.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

W drugiej połowie goście dążyli do wyrównania, ale w ogóle nie mieli pomysłu na grę i zasłużenie przegrali. Po poniedziałkowym meczu odwieczni rywale z Manchesteru zrównali się punktami, ale City mają aż o 8 goli lepszy bilans bramkowy. A do zakończenia rozgrywek w Anglii zostały tylko dwie kolejki. City czeka jednak niezwykle trudny wyjazd do Newcastle. W ostatniej rundzie "Obywatele" gościć będą Queens Park Rangers. Z kolei United podejmować będą Swansea, a ligę zakończą w Sunderlandzie.