Chojnice. - Na osiedlu nr 8 jest spokój - mówił dzielnicowy

Dodano: 13 kwietnia 2012, 13:08 Autor:

Brak koszy na śmieci, nieocieplone bloki, wilgoć i odrapane, straszące budynki, to tylko niektóre tematy poruszane na zebraniu sprawozdawczym osiedla nr 8.

Osiedle nr 8 jest jednym z większych w mieście, liczy około 4 tys. mieszkańców. - Budownictwo na naszym osiedlu jest różnorodne - bloki, domki jednorodzinne i wielorodzinne. Należące do Spółdzielni Mieszkaniowej, ZGM i prywatne - informował Leszek Pepliński, przewodniczący osiedla nr 8.
Na zebraniu pojawili się przedstawiciele z urzędu miasta, dzielnicowy i komendant straży miejskiej, a także prezes spółdzielni mieszkaniowej.

Chojnice - wiadomości

Sporo było pytań do Jakuba Chmurzyńskiego, prezesa spółdzielni. - Dlaczego nic nie robi się w bloku przy Łanowej 11, kilkanaście razy w roku wylewa kanalizacja - mówił Obst, mieszkaniec bloku.

- To co mamy w bloku przy Drzymały 2, woła o pomstę. Całe ściany zagrzybione. Czy będzie ocieplony ten blok? - pytała Alina Pelowska. - Rynna została za późno wymieniona i grzyb zżera ścianę. Prezes spółdzielni cierpliwie odpowiadał na pytania i obiecał, że sprawdzi, co się dzieje z pismami, na które mieszkańcy nie dostali odpowiedzi.

- Dlaczego tablice informacyjne, na które wydano tyle pieniędzy, są niezagospodarowane - pytał Jerzy Wawrzyniak. Leszek Pepliński bił się w piersi i obiecał poprawę.

Dziurawe ulice osiedlowe, zamontowanie luster przy wyjazdach z parkingów czy ciemne zakątki z powodu nieczynnych lamp - to wiecznie żywe tematy. - Dlaczego nie ma koszy na śmieci na osiedlach i wzdłuż ulic? - pytała jedna z mieszkanek. - Jeśli od nas, właścicieli czworonogów, wymaga się, żeby sprzątać po nich odchody, to trzeba zapewnić minimum, czyli kosze. Mam ponad kilometr nieść kupkę psa w woreczku? - Kosze są niepotrzebne przy ulicach - odpowiedział Tadeusz Rudnik, komendant straży miejskiej. - Jak się ma psa, to trzeba wziąć za niego odpowiedzialność. Są kosze przy przystankach i to wystarczy. - Nieprawda, nie przy wszystkich - padła odpowiedź. - Jak nauczyć młodzież i dzieci, że nie wolno rzucać papierków? - słychać było głosy.

Komendanta to nie przekonało. Widocznie zza biurka inaczej się widzi ulicę i należy tylko dawać mandaty.

Czytaj więcej o:
  • Chojnice
  • Chojnice wiadomości
  • dzielnica nr 8 w Chojnicach
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pomorska.pl

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jesteś zadowolony z działań Rady Miasta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 63.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.