Chojnice. - Na osiedlu nr 8 jest spokój - mówił dzielnicowy

Dodano: 13 kwietnia 2012, 13:08 Autor:

Brak koszy na śmieci, nieocieplone bloki, wilgoć i odrapane, straszące budynki, to tylko niektóre tematy poruszane na zebraniu sprawozdawczym osiedla nr 8.
Jerzy Wawrzyniak miała sporo pytań na zebraniu.

Jerzy Wawrzyniak miała sporo pytań na zebraniu. (fot. Janina Waszczuk)

Przeczytaj więcej

Osiedle nr 8 jest jednym z większych w mieście, liczy około 4 tys. mieszkańców. - Budownictwo na naszym osiedlu jest różnorodne - bloki, domki jednorodzinne i wielorodzinne. Należące do Spółdzielni Mieszkaniowej, ZGM i prywatne - informował Leszek Pepliński, przewodniczący osiedla nr 8.
Na zebraniu pojawili się przedstawiciele z urzędu miasta, dzielnicowy i komendant straży miejskiej, a także prezes spółdzielni mieszkaniowej.

Chojnice - wiadomości

Sporo było pytań do Jakuba Chmurzyńskiego, prezesa spółdzielni. - Dlaczego nic nie robi się w bloku przy Łanowej 11, kilkanaście razy w roku wylewa kanalizacja - mówił Obst, mieszkaniec bloku.

- To co mamy w bloku przy Drzymały 2, woła o pomstę. Całe ściany zagrzybione. Czy będzie ocieplony ten blok? - pytała Alina Pelowska. - Rynna została za późno wymieniona i grzyb zżera ścianę. Prezes spółdzielni cierpliwie odpowiadał na pytania i obiecał, że sprawdzi, co się dzieje z pismami, na które mieszkańcy nie dostali odpowiedzi.

- Dlaczego tablice informacyjne, na które wydano tyle pieniędzy, są niezagospodarowane - pytał Jerzy Wawrzyniak. Leszek Pepliński bił się w piersi i obiecał poprawę.

Dziurawe ulice osiedlowe, zamontowanie luster przy wyjazdach z parkingów czy ciemne zakątki z powodu nieczynnych lamp - to wiecznie żywe tematy. - Dlaczego nie ma koszy na śmieci na osiedlach i wzdłuż ulic? - pytała jedna z mieszkanek. - Jeśli od nas, właścicieli czworonogów, wymaga się, żeby sprzątać po nich odchody, to trzeba zapewnić minimum, czyli kosze. Mam ponad kilometr nieść kupkę psa w woreczku? - Kosze są niepotrzebne przy ulicach - odpowiedział Tadeusz Rudnik, komendant straży miejskiej. - Jak się ma psa, to trzeba wziąć za niego odpowiedzialność. Są kosze przy przystankach i to wystarczy. - Nieprawda, nie przy wszystkich - padła odpowiedź. - Jak nauczyć młodzież i dzieci, że nie wolno rzucać papierków? - słychać było głosy.

Komendanta to nie przekonało. Widocznie zza biurka inaczej się widzi ulicę i należy tylko dawać mandaty.

Czytaj więcej o:
  • Chojnice
  • Chojnice wiadomości
  • dzielnica nr 8 w Chojnicach
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jesteś zadowolony z działań Rady Miasta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 63.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.