Sparta Brodnica chce iść za ciosem

(ARKL)
Sparta Brodnica w sobotę gra z Unią Swarzędz.
Sparta Brodnica w sobotę gra z Unią Swarzędz. fot. Piotr Bilski
Brodniccy piłkarze nie odpuszczą do ostatniej kolejki. Bezpośredni rywale Sparty punktowali, więc i beniaminkowi nie wypadało polec w Lesznie.

Inaugurację rundy wiosennej można zapisać na plus, bowiem z Wielkopolski udało się wywieźć komplet punktów. Żółto-czarni pewnie wygrali 2:1 (1:0) i zrewanżowali się za jesienną porażkę w Brodnicy (0:3). Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że brodniczanie utrzymali kontakt z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w III lidze. - W pierwszych minutach to poloniści zdecydowanie rzucili się do ofensywy. Trochę nas przytkało, bowiem nie braliśmy pod uwagę frontalnych ataków leszczynian - relacjonuje "Pomorskiej" Patryk Kupczyk, trener Sparty.

Przeczytaj także: Sparta Brodnica wygrała w Lesznie! Kontakt z rywalami utrzymany

Pod koniec pierwszej części meczu beniaminek nawet osiągnął lekką przewagę. Brodniczanie udokumentowali ją w 40. minucie. Rzut wolny niemal z połowy boiska rozegrał długim podaniem Rafał Rogalski, a spod opieki obrońców uwolnił się Robert Ehlert, który obrócił się i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Polonii.

Braterska akcja

Kropkę nad "i" postawili pod koniec spotkania bracia Ciechowscy. Wprowadzony w drugiej połowie Szymon Ciechowski wrzucił piłkę w pole karne do starszego Łukasza, a ten przypieczętował zwycięstwo gości. Chwilę później dekoncentrację wykorzystał Maciej Tomkowiak, który płaskim strzałem z ok. 20 metrów kompletnie zaskoczył Bartosza Goszkę. W ostatnich sekundach podopieczni trenera Kupczyka wytrzymali napięcie i dowieźli trzy punkty do końcowego gwizdka.

Przeczytaj także: Lech Rypin zremisował w Pakości. Teraz zagra w meczu na szczycie [galeria]

- Na pochwały zasłużył cały zespół. Velani po urazie zagrał świetne zawody, wiele razy wygrywał pojedynki "na wyprzedzenie". W III lidze odnaleźli się także Ehlert ze Sławkiem Zakrzewskim, którzy przecież jeszcze niedawno grali w "okręgówce" - akcentuje Kupczyk.

Sytuację kadrową mąci jednak uraz Naumcevskiego, któremu na czwartkowym treningu odnowił się uraz kostki. Macedończyk otrzymał trzy tygodnie wolnego od piłki. To duża strata, tym bardziej że w sparingach Naumcevski był jednym z wyróżniających się graczy. W Lesznie zastąpił go Tomasz Syska. W najbliższych dniach nie można liczyć także na Łukasza Trochima, który z powodów rodzinnych otrzymał urlop.

Bilety już czekają

Sparta po niedzielnym spotkaniu zajmuje 14. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 18 "oczek". Zrównanie się punktami z leszczynianami i utrzymanie kontaktu z GKS-em Dopiewo (2:0 z Cuiavią) czy Notecianką Pakość (0:0 z Rypinem) zwiastuje pasjonujące następne tygodnie. - Potrzebowaliśmy tej wygranej, gdyż w przypadku porażki nasza sytuacja mocno by się skomplikowała - zauważa trener Kupczyk. - Warto pójść za ciosem - dodaje.

Tymczasem w piątek (godz. 17:30, wstęp wolny) , w hali OSiR-u przy ulicy Królowej Jadwigi, odbędzie się prezentacja drużyny Sparta połączona z przekazaniem sprzętu przez sponsora technicznego, firmę Legea Polska. Z kolei w sprzedaży dostępne są już bilety i karnety na mecz 18. kolejki z Unią Swarzędz (sobota, godz. 14). Normalne i ulgowe wejściówki w cenie 6 i 3 zł, zaś karnet na rundę wiosenną 30 zł.