Galeria Alfa w Grudziądzu otwarta [wideo i zdjęcia]

Dodano: 14 marca 2012, 7:30 Autor:

Ponad pół tysiąca osób przyszło na wtorkowe otwarcie galerii

Ponad pół tysiąca osób przyszło na wtorkowe otwarcie galerii (fot. Maryla Rzeszut)

Na otwarcie galerii publiczność śpiewała z Urszulą "Konika"! We wtorek Alfę obejrzeli goście i VIP-y, a w środę od godz. 12 - stoi otworem dla wszystkich chętnych.

Sonda

Byłeś na otwarciu Galerii Alfa?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 784.
Udał się koncert Urszuli

Udał się koncert Urszuli (fot. Maryla Rzeszut)

- Galeria ma być nie tylko centrum handlowym, ale także kulturalnym - zapowiedział podczas otwarcia Robert Malinowski, prezydent Grudziądza.

W Alfie jest miejsce na eksponowanie obrazów, są kawiarenki i bary. Jest 5 sal kinowych, a w największej mogą się odbywać koncerty i spektakle. Na parterze zaś jest miejsce na dużą scenę koncertową. Mogą się tu odbywać różne akcje i imprezy. Jest miejsce nawet do tańca.

Sala widowiskowa wielosalowego kina sprawdziła się jako miejsce koncertu. Jest w sam raz. Scena pomieści spokojnie zespół, a publiczność ma dobrą widoczność. Z Urszulą i jej zespołem bawiło się około 500 widzów. Później odbyły się projekcje trzech filmów, w trzech różnych salach.

Grudziądz - wiadomości

Zanim wszyscy ruszyli na zwiedzanie galerii i występy, budowniczy obiektu przypomnieli, jak wyglądała ich praca przez 18 miesięcy (od października 2010 do marca 2012). Inwestor JWK Invest z Gdańska zlecił firmie Mega SA z Gdyni generalne wykonawstwo. - W okresie najbardziej natężonych robót, zatrudnialiśmy tu 400-500 pracowników - wspomina Karol Wojtas, kierownik budowy. - Wylaliśmy w sumie 34 tys. m. sześciennych betonu, zużyliśmy do konstrukcji około 2,5 tys. ton stali. Budynek ma wysokość 23,6 m a powierzchnia stropów 50 tys. m. kw. Nie było łatwo, ale wszystko przebiegło zgodnie z planem, dzięki bardzo dobrej współpracy z miastem. mieliśmy podwykonawców z Grudziądza: Elektrobud, Feniks, Deltę, a firma Sonnenfeld wyburzała obiekty po starej fabryce.

- Aktualnie zatrudnienie w galerii znalazło około 400 osób - informuje Anna Bandurska, zarządzająca centrami handlowymi Alfa. - Mamy podobne, tylko trochę większe galerie w Białymstoku, Gdańsku i Olsztynie. Otworzyliśmy Alfę w Grudziądzu w samą porę, krótko przed świętami wielkanocnymi. Liczę, że ludzie będą tu przychodzić nie tylko na początku, z ciekawości, ale będą wracać, gdyż jest to miejsce z klimatem.

Wielosalowe kino Helios z barami wzbudzilo uznanie

Wielosalowe kino Helios z barami wzbudzilo uznanie (fot. Maryla Rzeszut)

Za szybko do stołów

Tuż po otwarciu dla gości wystąpił zespół taneczny Kadryl z Białegostoku. Po nim - utalentowany skrzypek, którego do końca ludzie nie wysłuchali (a grał pięknie), bo śpieszno im było do stołów na poczęstunek. Wkrótce satyryk Krzysztof Piasecki, którego wszyscy cenimy i lubimy, swój autorski program prezentował ze sceny na parterze do grupki może 30 osób... To był dopiero kabaret. Szef firmy z Białegostoku, która zapewniała atrakcje artystyczne, łapał się za głowę: - Następnym razem odgrodzimy część gastronomiczną i otworzymy, gdy występy się skończą.

We wtorkowy wieczór większość gości chwaliła galerię. - Jest ładna. Potrzebna była w Grudziądzu - uważa Marlena Wawrzyniak, armwrestlerka. - Całkiem tu przyjemnie - skomentowała Małgorzata Daniel z mężem. - Jest nie tylko gdzie zrobić zakupy, ale i miło spędzić czas.

- Najważniejsze, że nie będziemy musieli jeździć do multikina w Bydgoszczy - zauważa Andrzej Makowski, komendant garnizonu Grudziądz. - Taki wyjazd to dodatkowe koszty paliwa i czas potrzebny na wyprawę. Nareszcie mamy kino na miejscu.Największa sala kinowa jest całkiem spora. Pomieści około 500 osób

Największa sala kinowa jest całkiem spora. Pomieści około 500 osób (fot. Maryla Rzeszut)

Czytaj więcej o:
  • Galeria Alfa w Grudziądzu
  • Grudziądz
  • Grudziądz wiadomości
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Byłeś na otwarciu Galerii Alfa?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 784.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.