Nesta Karawela Toruń lepsza w karnych!

To był świetny mecz torunian. Teraz czeka ich batalia z tysznami w play-off PLH. Lech Kamiński
Nesta Karawela pokonała po rzutach karnych GKS Tychy. Teraz obie drużyny będą walczyć o utrzymanie i piąte miejsce w PLH.

8. Podhale Nowy Targ 42 24 116:229

Nesta Karawela Toruń - GKS Tychy 5:4 (3:1, 0:2, 1:1, d. 0:0, k. 1:0)
BRAMKI: 1. Gościmiński - Marmurowicz (5), 2:0 Marmurowicz - Kuchnicki, Lidtke (14), 2:1 Woźnica - Pasiut (14), 3:1 Dzięgiel - Jankowski, Smeja (15), 3:2 Woźnicka - Csorich (28), 3:3 Woźnica - Csorich, Bagiński (32), 4:3 Jankowski - Wróbel (43), 4:4 Kozłowski - Da Costa (57).
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Porębski, Gaisins, Bomastek, Kalinowski, Baranyk - Gimiński, Smeja, Wróbel, Dzięgiel, Jankowski - Koseda, Lidtke, Gościmiński, Kuchnicki, Marmurowicz - Huzarski, Winiarski, Chrzanowski, Ziółkowski

Sytuacja naszych gości nie była łatwa. GKS potrzebował nie tylko wygranej w Toruniu, ale także straty przynajmniej jednego punktu przez JKH Jastrzębie, które na własnym lodzie mierzyło się z Zagłębiem. Sosnowiczanie jeszcze ani nie pokonali JKH w tym sezonie, ale tym razem zapowiadali walkę do upadłego. W taki scenariusz wierzył trener Zagłębia, prywatnie teść Tomasza Kozłowskiego, napastnika GKS.

Tyszanie musieli jednak sami sobie stworzyć taką szansę, a na Tor-Torze od początku meczu byli w odwrocie. Po pierwszej tercji przegrywali 1:3 i trener Wojciech Matczak zdecydował się na zmianę bramkarza.

Gol za golem

Korespondencyjna rywalizacja nabrała tempa w drugich tercjach obu meczów. W 30 minucie JKH zdobyło pierwszą bramkę. Minutę później na Tor-Torze swoje drugie trafienie w odstępie czterech minut zalicza Michał Woźnica i GKS remisował. W Jastrzębiu golem odpowiada Zagłębie i na 20 minut przed końcem rundy zasadniczej wszystko jest możliwe.

W trzeciej tercji Nesta Karawela szybko objęła prowadzenie, ale do końca nie udało się go utrzymać. W 56 minucie napór GKS przynosi efekty, a Michała Plaskiewicza pokonuje Marcin Kozłowski. To jednak gospodarze cieszyli się w ostatecznym rachunku. Po bezbramkowej dogrywce po raz drugi z rzędu pokonali rywala w rzutach karnych.

Dla GKS to i tak nie miało już większego znaczenia, bo w Jastrzębiu minimalne zwycięstwo zapewnili sobie ostatecznie gospodarze. Za to dla Nesty Karaweli był najlepszy mecz w Toruniu z GKS (wcześniejsze dwa wyraźnie gospodarze przegrali)

Kogo zastąpią Katowice?

Kolejny etap ekstraklasy rozpocznie się już w najbliższą niedzielę Nesta Karawela w I rundzie play out o miejsca 5-8 zmierzy się z Zagłębiem, w drugiej parze GKS Tychy zagra z Podhalem Nowy Targ. W półfinałach Ciarko Sanok będzie walczyć z JKH, a Cracovia z Unią Oświęcim.

Wiadomo już, że po siedmiu latach przerwy do ekstraklasy wracają hokeiści z Katowic. HC GKS awans zapewnił sobie na osiem kolejek przed końcem rozgrywek.

W innych meczach: JKH Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:1, Podhale Nowy Targ - Ciarko Sanok 5:2, Unia Oświęcim - Cracovia 5:4.