Jeden z mężczyzn w stanie ciężkim. Kolejne ofiary dopalaczy czytaj więcej »

Jak ma wyglądać pl. Rapackiego w Toruniu?

Dodano: 6 lutego 2012, 14:30 Autor:

Jak ma wyglądać pl. Rapackiego w Toruniu?

(fot. Lech Kamiński)

Władze miasta panują radykalnie przebudować pl. Rapackiego. - To właściwy moment, by mieszkańcy powiedzieli, jak ma wyglądać to miejsce - przekonuje Paweł Kołacz.

- Przejście przez pl. Rapackiego jest niebezpieczne - uważa Karolina Makiewicz, studentka historii. - Zielone światło dla pieszych pali się 12 sekund. To zdecydowanie za mało nawet dla młodych ludzi, a co dopiero dla starszych, schorowanych osób? Tunel mógłby poprawić sytuację pieszych.

Zima hamuje prace na budowach w Toruniu

Plac Rapackiego to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w Toruniu. Stanowi "przedsionek” wjazdu na jedyny toruński most. Jest ważnym węzłem przesiadkowym i traktem dla pieszych łączącym Bydgoskie Przedmieście ze Starówką. Pomysł wykopania tunelu pod skrzyżowaniem przewija się w dyskusjach, a nawet kampaniach wyborczych od wielu lat. Jednak dopiero pod koniec zeszłego roku miasto zleciło przygotowanie koncepcji przebudowy skrzyżowania Toruńskiemu Klubowi Technika NOT.

Ten przedstawił kilka propozycji, między innymi wersję z platformą przesiadkową czy kompleksową przebudową alei Jana Pawła II. Pomysł zakłada także budowę tunelu pod placem oraz remont części elementów konstrukcji mostu. Prace miałyby rozpocząć się w 2013 roku. W bieżącym, na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, przeznaczono w budżecie miasta 1,2 mln zł. Całość jednak ma kosztować ok. 60 mln zł.

Projekt nie wszedł jeszcze w fazę realizacji, a już wzbudza kontrowersje. Stowarzyszenie Bydgoskie Przedmieście wystosowało apel do przewodniczącego Rady Miasta, by przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące przebudowy placu. - Teraz władze powinny zapytać mieszkańców o to, jak chcieliby, by wyglądał pl. Rapackiego - mówi Paweł Kołacz, prezes stowarzyszenia.

Co na to miasto? - Prezydent poinformował mnie, że nie planuje zorganizowania konsultacji w tej sprawie - mówi Marian Frąckiewicz, przewodniczący Rady Miasta. - Będę jednak go namawiał, by takie spotkanie z mieszkańcami odbyło się.

Wiadomości z Torunia

Czytaj więcej o:
  • budowa
  • hotel
  • inwestycje
  • toruń
  • Wodnik
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

W Gutowie wybuchł piec centralnego ogrzewania

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Najważniejsze wydarzenie kulturalne 2011 roku w Toruniu to

wyniki głosowania
Liczba głosów: 830.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.