Pałac Bydgoszcz lepszy od AZS Białystok

(STYK)
umocnił się na piątym miejscu w PlusLidze Kobiet.
umocnił się na piątym miejscu w PlusLidze Kobiet. Andrzej Muszyński
W dzisiejszym meczu PlusLigi Kobiet Pałac Bydgoszcz pewnie pokonał AZS Białystok 3:0.

Pałac Bydgoszcz-AZS Białystok

Pałac Bydgoszcz - AZS Białystok 3:0 (25:20,25:17,25:23)

PAŁAC: Polak, Mazurek, Ziemcowa, Sosnowska, Polak, Martinez, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman.
AZS: Muhlsteinova, Sieradzan, Jack, Kruk, Łożowska, Kowalienko, Durajczyk (libero) oraz Cabajewska, Thompson, Sizova.
Zapis relacji na żywoTUTAJ

Gospodynie zagrały dziś doby mecz, choć nie ustrzegły się drobnych wpadek. Już w pierwszym secie prowadziły 21:13, by stracić następnie 5 punktów z rzędu. Mniej emocji było w drugim, kiedy to podopieczne Rafała Gąsiora prowadziły pewnie od początku do końca (8:5, 20:13, 25:17).

Na początku trzeciej partii prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie (6:8, 10:8, 12:14). W końcówce przyjezdne miały spore problemy z przyjęciem, w dużej mierze dzięki dobrym zagrywkom Anny Grejman.

- Wygrałyśmy w trzech setach dzięki zespołowej grze - mówiła Magdalena Mazurek. - Popełnialiśmy zbyt wiele własnych błędów. Szkoda przede wszystkim przegranej w trzecim secie, kiedy byłyśmy bardzo blisko wygranej - dodała Joanna Szeszko, kapitan AZS.