Jesteś tu: Strona główna Nauka Artykuł

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012 z Operonem [arkusze i odpowiedzi]

Dodano: 13 stycznia 2012, 13:31 Autor:

pisali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012 z Operonem pisali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy (fot. Andrzej Muszyński)

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012 z Operonem za nimi. - Wystarczyło dokładnie przeczytać tekst, żeby odpowiedzieć na pytania - stwierdzili szóstoklasiści.

Egzamin przygotowało Wydawnictwo "Operon”. W Kujawsko-Pomorskiem przystąpiło do sprawdzianu ponad 4 tysiące uczniów z 447 szkół.

Zobacz arkusze i sprawdź odpowiedzi próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem

Próba wychodzi na dobre

- Zadania były związane z EURO 2012 - wyjaśnia Agnieszka Piątek z "Operonu”. - Szóstoklasiści wykazywali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a także praktycznego wykorzystywania swojej wiedzy. Pytania były bardzo różnorodne i dotyczyły różnych przedmiotów. Uczniowie obliczali, na przykład obwód boiska piłkarskiego, interpretowali utwór "My, kibice” zespołu No To Co, a także pisali opowiadanie pt. "To był naprawdę ciekawy mecz!”.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012 z Operonem [zdjęcia]

Choć nie wszyscy szóstoklasiści byli fanami piłki nożnej, większość z nich bez problemów poradziła sobie z zadaniami. Wychodzili z sal zadowoleni.

- Dobrze mi poszło - stwierdziła Martyna Dereszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy. - Myślę że nie gorzej niż na pierwszym próbnym sprawdzianie, który pisaliśmy w zeszłym roku. Wtedy dostałam 36 punktów na 40 możliwych.

Kłopotów nie mieli także uczniowie SP 12 funkcjonującej w Zespole Szkół nr 14 w Bydgoszczy. - Sprawdzian był łatwy - mówi Anna Fordon z klasy VI b. - Bez problemów odpowiedziałam na pytania. Sama gram w piłkę nożną, więc temat był mi bliski.

- Dobrze, że możemy napisać taki próbny test - stwierdziła Malinda Daves z tej samej klasy. - Dzięki temu możemy dowiedzieć się, co już dobrze umiemy, a czego jeszcze nie. Nie denerwowałam się przed tym egzaminem, ale było to dla mnie przeżycie.

Piotr Chodoń, kolega z klasy, skończył pisać sprawdzian na kwadrans przed wyznaczonym czasem. - Wystarczyło ze zrozumieniem przeczytać tekst, aby odpowiedzieć na pytania - mówi. Bartek Wojtynowski, który lubi przedmioty ścisłe spodziewa się wyniku powyżej 30 punktów. - Myślę, że dobrze mi poszło - mówi.

Optymistycznie nastawiony jest również Kornel Pawlak z klasy VI b SP nr 10 we Włocławku: - Sprawdzian był łatwiejszy, niż przypuszczałem - podsumowuje. - Trudności sprawiało mi jedynie opowiadanie z dialogiem z meczu piłkarskiego. Były też wątpliwości przy zadaniu matematycznym. Z określaniem kierunków świata i rozpoznawaniem figur geometrycznych nie miałem już problemu.

Na poważnie w kwietniu

W Grudziądzu do sprawdzianu podeszło 890 szóstoklasistów. Wśród nich m.in. Sabina Kaczerzewska ze Szkoły Podstawowej nr 7. - Spodziewałam się, że egzamin będzie trudniejszy - mówi podobnie jak jej koledzy. - Najwięcej czasu zajęło mi rozwiązanie zadań z matematyki. Jeśli chodzi o język polski, to musiałam bardzo dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać tekst, aby odpowiedzieć na pytania. Sądzę, że powinnam zdobyć sporo punktów.

Prawdziwy sprawdzian szóstych klas odbędzie się 3 kwietnia. Jest on obowiązkowy, ale jego wynik nie wpływa na ukończenie szkoły. Liczy się natomiast przy rekrutacji do gimnazjów.

Czytaj więcej o:
  • operon
  • próbny sprawdzian szóstoklasisty
  • Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2012 z
  • sprawdzian szóstoklasisty
  • sprawdzian szóstoklasisty 2012
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.