Pucharowy awans Delecty Bydgoszcz. ZAKSA już czeka

(DARK)
nie zawiódł i wraz z Delectą Bydgoszcz awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Andrzej Muszyński
Siatkarze Delecty Bydgoszczy nie mieli problemów, by w meczu 5. rundy Pucharu Polski pokonać Pekpol Ostrołęka.

Inne wyniki 5. rundy PP:

MKS Będzin - Fart Kielce 3:0 (28, 20, 19), Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa 0:3 (-21, -23, -13), AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska w czwartek.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Pekpol Ostrołęka - Delecta Bydgoszcz 0:3 (20:25, 19:25, 15:25)
DELECTA: Masny, Siltala, Wrona, Konarski, Wika, Jurkiewicz, Dębiec (l) - Antiga.

Od początku było widać różnicę klasy między 5. zespołem Plus Ligi, a wiceliderem I ligi. Bydgoszczanie zbudowali sobie bezpieczny wynik już na początku partii. Rywale popełniali błędy w ataku, a na dodatek mieli problemy w przyjęciem zagrywki Siltali. Szybko zrobiło się 9:5 dla Delecty. Po chwili po serwisach Jurkiewicza było 11:6.

Kłopoty rywali z serwisem

W końcówce seta przewaga jeszcze wzrosła dzięki punktowemu blokowi i skutecznemu kontratakowi Fina (22:15). W samej końcówce bydgoszczanie zbytnio się rozluźnili i stracili kilka punktów z rzędu. Trener Piotr Makowski poprosił o czas. Chwila przerwy pomogła, bo siatkarze Delecty zdobyli punkt dający seta.

Przeczytaj także: Pałac Bydgoszcz jest już w ćwierćfinale Pucharu Polski

Bydgoszczanie źle rozpoczęli 2. partię. Przegrywali 2:5 i szkoleniowiec wziął czas. Kilka uwag pomogło, bo za chwilę był remis. Walka punkt za punkt utrzymywała się do połowy seta. Wtedy znowu gracze Pekpolu mieli problemy z przyjęciem zagrywki Jurkiewicza. W końcówce na parkiecie pojawił Antiga. Jego serwisy też sprawiały rywalom problemy. Poza tym czujnie w bloku spisywał się Wrona.

As Siltali

Tylko początek 3. partii był wyrównany. Od stanu 5:5 trzema punktowymi zagrywkami popisał się Wika. Do dobrych serwisów gracze Delecty dołożyli jeszcze grę w obronie i skuteczne kontrataki, w których brylował Siltala. Zrobiło się 13:8, a za chwilę Fin popisał się asową zagrywką.

Przeciwnicy byli zrezygnowani, co objawiało się problemami z przebiciem się przez blok. Na ostatnią piłkę znowu pojawił się Antiga. Posłał techniczną zagrywkę, gospodarze źle ją przyjęli, a przechodzącą piłkę skończył Masny.

Pojechać do Rzeszowa

W ćwierćfinale rywalem Delecty będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy mecz bydgoszczanie zagrają na wyjeździe 4 stycznia. Rewanż 3 dni później w Bydgoszczy. Lepszy w dwu-meczu zagra w finale PP, który w dniach 21-22 stycznia rozegrany zostanie w Rzeszowie.