Toruń. Potrzebujący obdarowani "Szlachetną paczką" [zdjęcia]

Dodano: 12 grudnia 2011, 6:00 Autor:

Jedną z obdarowanych jest pani Milena Zielińska, która straciła wszystko w pożarze mieszkania.

Wózek, łóżeczko i ubranka dla dzieci - dzięki pani Marcie mogły się spełnić marzenia pani Mileny. W jej domu pojawiła się długo oczekiwana paczka. "Szlachetna paczka”. Milena Zielińska od czasu nagłego pożaru mieszkania mieszka z córką Julką w starej kamienicy ogrzewanej piecami kaflowymi.

Przeczytaj także: Medaliści mistrzostwa świata przygotowali Szlachetną Paczkę [zdjęcia]

Ponieważ w czasie pożaru, od którego minęło zaledwie kilka miesięcy, wszystko spłonęło albo przemokło od wody po gaszeniu, potrzeb jest dużo. Rodzą się też kolejne, bo za kilka miesięcy Julka będzie miała rodzeństwo.

Pani Milena jest jedną z rodzin, do których zawitała "Szlachetna Paczka”, odpowiadająca na konkretne potrzeby. Czego najbardziej brakowało pani Milenie?

- Tak naprawdę wszystkiego - mówi pani Milena. - Kiedy wybuchł pożar, wybiegliśmy z mieszkania tak, jak staliśmy. Mała była w samej piżamie. Nie miałyśmy nie tylko podstawowych sprzętów, ale również najzwyklejszych rzeczy, takich jak bielizna czy skarpetki. Ktoś przyniósł nam łóżko, ktoś telewizor, to dla nas ogromnie ważne. Jestem naprawdę bardzo wdzięczna - nie kryje wzruszenia pani Milena.

Bo św. Mikołaj jest w każdym z nas

W rolę św. Mikołaja ze świąteczną paczką wcieliła się Marta Sikorska. Dlaczego wybrała akurat rodzinę pani Mileny?

- Już trzeci raz przygotowuję paczkę i zawsze zwracam uwagę na to, czy to rodzina z dziećmi, bo sama mam małego synka - przyznaje pani Marta. - Kiedy dowiedziałem się, że pani Milena ma córkę, a kolejne dziecko jest w drodze, nie miałam wątpliwości. Jestem bardzo mile zaskoczona, że mogłyśmy się spotkać, bo po raz pierwszy mam okazję poznać rodzinę. Bardzo się cieszę, że mogłyśmy się zobaczyć.

Takich rodzin jak rodzina pani Mileny jest w naszym regionie więcej. Na szczęście w tym roku darczyńcy dopisali i żadna z rodzin nie pozostała bez paczki. Dzięki “Szlachetnej Paczce” wielu potrzebujących będzie mogło spędzić normalne święta.

- Dzięki "Szlachetnej Paczce” potrzebujące rodziny mogą poczuć święta, a my możemy wykształtować w nich mentalność wędkarza - przekonuje Przemysław Gołębiowski, koordynator regionalny kampanii "Szlachetna Paczka”. - Wolontariusze, którzy dzielą się wrażeniami z odwiedzin, mówią, że nierzadko podczas wręczania paczek są świadkami łez szczęścia.

Czytaj więcej o:
  • pomoc potrzebującym
  • Szlachetna paczka
  • Szlachetna paczka 2011
  • Toruń
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Erotyczne sceny w sklepie "nie dla idiotów"...

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy miastu uda się ochronić Rudelkę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 44.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.