Powiat inowrocławski. Jest więcej wilków. Obserwują mieszkańców wsi

Dodano: 26 listopada 2011, 7:00 Autor:

Dwa osobniki w biały dzień podeszły blisko Dobromierza i przez pewien czas przyglądały się życiu wsi.

W Puszczy Bydgoskiej wilcze watachy zadomowiły się na dobre. Są drapieżne i odważne.
Już od dwóch sezonów myśliwi koła "Sokół” z Inowrocławia, w swoim obwodzie na pograniczu powiatów bydgoskiego i inowrocławskiego, obserwują zmniejszający się stan saren.

Przeczytaj także:Gołębie w Murucinie były zagłodzone!

Mało saren

Prezes "Sokoła” Mieczysław Wysiński powiedział nam, że podczas niedawnego polowania hubertowskiego w pięciu miotach widzieli zaledwie cztery sarny, których w poprzednich latach na tych terenach, między Solcem a Nową Wsią Wielką, zawsze było sporo.

Coś za coś

- Nie mamy wątpliwości, że to za sprawą wilków - powiedział prezes. Dodał też, że w połowie października jeden z myśliwych rozpoznał i obserwował dwa wilki, które - z natury bardzo ostrożne - w biały dzień, prawie w samo południe, podeszły blisko wsi Dobromierz i przez pewien czas, ze spokojem przyglądały się życiu wsi. Z kolei jeden z leśników opowiadał nam o znalezionych ostatnio szczątkach rozszarpanej łani jelenia w sąsiedztwie poligonu toruńskiego. Wilki są pod ochroną, a czynione przez nie szkody w zwierzynie leśnej i inwentarzu domowym są naturalnymi kosztami ich obecności w naszym środowisku.

Kilka watach

Wg informacji przewodniczącego Komisji Zwierzyny Grubej Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy Zygmunta Krzemienia, zamieszczonej w magazynie "Nemrod” i opartej na relacjach z Puszczy Bydgoskiej, występowanie wilków jest tam stabilne z tendencją wzrostową. Spotkanie z wilkiem w lasach między Gniewkowem a Szubinem przestało być rzadkością. Wg szacunków występuje tam kilka watach, w tym dwie duże, liczące okresowo 6-10 sztuk i dwie mniejsze o 3-4 osobnikach. Zdarzają się też samotni wędrowcy.

Wiadomości z Inowrocławia

Brak aktualnych informacji o wilkach na terenie Borów Tucholskich, w powiatach świeckim, tucholskim i sępoleńskim, gdzie jeszcze w 2009 r. sporadycznie je spotykano.

Czytaj więcej o:
  • wiadomości Inowrocław
  • wilki w lesie
  • wilki w Polsce
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy wytyczenie objazdów dla TIR-ów to dobry pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 69.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.