Co przeczytasz w magazynowym wydaniu "Pomorskiej"? czytaj więcej »

Więcbork. Pani Renia jest tym aniołem

Dodano: 23 listopada 2011, 15:57

Krajeński Anioł wręczony. Statuetka powędrowała do osoby, która poświęciła swój czas osobom przewlekle psychicznie chorym i upośledzonym umysłowo.
W tym roku statuetkę Krajeńskiego Anioła odebrała Renata Bloch. Na zdjęciu z Tomaszem Siekierką, szefem ośrodka pomocy społecznej, który wnioskował o nadanie nagrody

W tym roku statuetkę Krajeńskiego Anioła odebrała Renata Bloch. Na zdjęciu z Tomaszem Siekierką, szefem ośrodka pomocy społecznej, który wnioskował o nadanie nagrody

Kandydaturę Renaty Bloch zaproponował ośrodek pomocy społecznej. Instruktorka zajmuje się grupą "Barakuda”, utworzoną we wrześniu 2009 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Więcborku we współpracy z domem kultury w ramach projektu "Słyszeć, Widzieć, Mówić - Klub Twórców Kreatywnych”.

Przeczytaj także:Minister docenił pracę socjalną barcinianki

Po zakończeniu projektu zespół kontynuował swoją działalność, przedstawiając bajkę "Szewczyk Dratewka” na Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym dla Osób Niepełnosprawnych w Brodnicy, a także na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek w Teatrze "Baj Pomorski” w Toruniu. Zespół próbował swoich sił także w spektaklu "Miłość nie wyrządza zła”.

W uzasadnieniu wyjaśniono, że pani Renia prowadzi warsztaty bardzo przystępnie i w taki sposób, że każdy może zrozumieć jej polecenia. W sposób jasny i prosty dobiera język i treść do możliwości intelektualnych swoich podopiecznych.

Grupa "Barakuda” nadal działa, a jak podkreślali wnioskodawcy, pani Renata w trakcie prób wykazuje się dużą cierpliwością, wyrozumiałością i życzliwością w stosunku do uczestników zajęć, nie patrząc do tego na czas.

A twórcza praca, zabawa czy kształtowanie pamięci pozwalają na odreagowanie stresu i poprawiają sprawność ruchową oraz dają niepełnosprawnym wiarę we własne siły.
Statuetkę wręczali starosta Tomasz Cyganek i wiceprzewodniczący rady powiatu Dariusz Krakowiak, ale gorące podziękowania i kwiaty były także od Tomasz Siekierki, dyrektora ośrodka pomocy społecznej w Więcborku, który wnioskował do kapituły o przyznanie nagrody.
Pani Renia nie kryła wzruszenia.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie - mówiła uhonorowana Krajeńskim Aniołem wieloletnia instruktorka więcborskiego domu kultury. - Wszystko to dzięki moim podopiecznym. Oni są wielcy.

Czytaj więcej o:
  • anioł
  • Bloch
  • nagroda dla mieszkanki Więcborka
  • Więcbork
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za wykupem terenu i odbudową Zamku w Więcborku?

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.