Cuiavia rozbiła Lecha. Przerwana seria rypinian [podsumowanie 15. kolejki III-ligi, zdjęcia, film]

MG wideo - Marek Kaśków
mogła cieszyć się z wygranej w Pakości.
mogła cieszyć się z wygranej w Pakości. fot. Marek Kaśków
Rozegrane zostały ostanie mecze w rundzie jesiennej w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Notecianka Pakość - Sparta Brodnica

Największą niespodzianką ostatniej kolejki rundy jesiennej była wysoka porażka Lecha w Inowrocławiu.
Już w 3 min. po strzale Michała Zawady Cuiavia objęła prowadzenie. Po kwadransie goście wyrównali po ładnym strzale Dawida Skrzyneckiego. Mimo to gospodarze w tym dniu byli wyraźnie lepsi. Wykorzystali błędy defensywy Lecha i pewnie wygrali. Dwie asysty w meczu zaliczył Abbott, który w 83 min. ustalił wynik spotkania.

To pierwsza po 12 z rzędu spotkaniach porażka Lecha w tym sezonie. Na wyjeździe ostatni raz Lech przegrał 1 czerwca w Bydgoszczy z Chemikiem (który pokonał w 3. kolejce tego sezonu rypinian na ich boisku). Dodajmy, iż przegrana w Inowrocławiu była najwyższą od trzech lat, kiedy to w 23 sierpnia Lech uległ 0:5 na wyjeździe Promieniowi Opalenica.

Do przerwy w Pakości gospodarze wygrywali po ładnym strzałem z 25 metrów Adama Wiśniewskiego. Tuż po zmianie stron błąd defensywy Notecianki wykorzystał Łukasz Zagdański. W kolejnych minutach gospodarze przeważali ale nie potrafili stworzyć okazji. Nieoczekiwanie już w doliczonym czasie gry Sparta przeprowadziła kontrę i po golu Arkadiusza Kozłowskiego zapewniła sobie wygraną.
Była to 8. porażka Notecianki. Po spotkaniu zarząd zapewnił, że nie będzie dymisji trenera Michała
Nadolskiego. Według działaczy kłopoty zespołu wynikają z kontuzji wielu zawodników.
Wda straciła gola już w 6 min. W 71 min. z rzutu karnego wyrównał Łukasz Wenerski. Chwilę później w słupek trafił Radosław Mik. Niestety w 77 min. goście przeprowadzili skuteczną akcję i zainkasowali komplet punktów.

Bezbramkowym remisem z kibicami pożegnała się Unia Janikowo. Mimo optycznej przewagi nie udało się gospodarzom zdobyć gola. Zespoły Victorii i Chemika przez ponad 50 minut skutecznie broniły się przed własną publicznością, ale przegrały kolejne spotkania.
Dodajmy, iż w tym roku odbędą się jeszcze dwie kolejki z rundy wiosennej.

16. Victoria Koronowo 15 5 8-31

W następnej kolejce 11/12 listopada zagrają: Lech - Sparta (piątek, g. 13), Chemik - Cuiavia (s. 12), Notecianka - Sokół (12), Górnik - GKS (13), Polonia L. - Unia S. (13), Victoria - Piast (13), Wda - Lubuszanin (14).
Mecz rozegrany awansem: Unia J. - Polonia ŚW 1:0.

WYNIKI, ZAPIS RELACJI NA ŻYWO 15. KOLEJKI 3-LIGI

Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin 5:1 (2:1)
Bramki: Michał Zawada (3), Adrian Raszka (39), Krzysztof Kretkowski (59), Filip Jagielski (74), Billy Abbott (83) - Dawid Skrzynecki (17);

Chemik Bydgoszcz - GKS Dopiewo 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Kurminowski (59), Łukasz Szczudeł (64, karny);

Górnik Konin - Lubuszanin Trzcianka 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Szafran (39), Radosław Simson (62)

Wda Świecie - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Wenerski (73, karny) - Marcin Duchała (6), Marcin Siwek (77)

Unia Janikowo - Piast Kobylin 0:0

Victoria Koronowo - Unia Swarzędz 0:1 (0:0)
Bramki: Marek Gołembowski (52)

Polonia 1912 Leszno - Sokół Kleczew 2:2 (2:1)
Bramki: Serhij Szapował (23), Pavels Hohlovs (27) - Marcin Jankowiak (14), Łukasz Bugzel (52, samobójcza);

Notecianka Pakość - Sparta Brodnica 1:2 (1:0)
Bramki: Adam Wiśniewski (40) - Łukasz Zagdański (47), Arkadiusz Kozłowski (90+1)