Artego Bydgoszcz przegrało z ROW. Numer 34 zastrzeżony

(as)
zapewniła KK ROW Rybnik zwycięstwo w meczu z Artego Bydgoszcz
zapewniła KK ROW Rybnik zwycięstwo w meczu z Artego Bydgoszcz Michał Młodzikowski
Piękna oprawa, nowe stroje, uroczystości, mistrz świata na trybunach. Zabrakło tylko sukcesu sportowego. W Bydgoszczy koszykarki Artego uległy 70:71 ciekawej drużynie KK ROW Rybnik.

Artego Bydgoszcz - ROW Rybnik 70:71

Bydgoszczanki w odmienionym składzie, w nowych biało-różowych strojach przed meczem wydawały się faworytkami. Przed pierwszym gwizdkiem uroczyście uhonorowano byłą zawodniczkę Monikę Siborę, której numer 34 zastrzeżono (co ciekawe zaledwie po roku gry w Artego...), a koszulkę wciągnięto pod sufit hali na Glinkach. W przerwie spotkania mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski wojował w rzutach za 3 punkty i osobistych z Sebastianem Chmarą, zastępcą prezydenta Bydgoszczy (wygrał mistrz). Pełna hala, świetna oprawa, ale...
Przeczytaj też:
Elżbieta Mowlik wzmocni Artego Bydgoszcz!
Gospodynie przez całe 40 minut męczyły się z rybniczankami prowadzonymi przez doświadczonego trenera Kazimierza Mkołajca.
Najbardziej we znaki dawał się amerykański tercet Fitz - Dosty - Harris, ale w 4. kwarcie Artego - prowadzone przez kapitan Agnieszkę Szott - odskoczyło nawet na 62:54. Niestety, słaba obrona i przegrana zbiórka sprawiły, że ROW zaczął odrabiać straty. Na prowadzenie 69:67 wyprowadziła miejscowe Agnieszka Kułaga, ale Harris również nie pomyliła się z wolnych. Sfaulowana Szott trafiła jeden wolny (70:69) i rywalki miały 9 sekund na akcję. - Kazałem faulować po 4-5 sekundach, bo mieliśmy trzy faule, a także po ewentualnej zbiórce rywalek w ataku. Niestety, dziewczyny się zagapiły -mówi Adam Ziemiński, trener Artego.
Suknarowska "odpaliła" rzut za 3, piłkę zebrała najlepsza w ROW Fitz (8/13 z gry, 10 zb.) i dobiła na 2 sekundy przed końcem. Kułaga została zablokowana i nie zdołała oddać już rzutu rozpaczy. - Zawaliliśmy grę w obronie i tablice. Trzeba się szybko otrząsnąć, bo już w środę mecz w Gorzowie - mówi Szott.
Artego - ROW 70:71 (15:13, 19:18, 18:18, 18:22).**
Artego: Jimenez 17, 7 zb., 4 bl., Szott 14, 4 as., Kułaga 9 (1), 7 zb., Kuras 2, Mrozińska 0 oraz Koc 10, Mowlik 7 (1), Górzyńska-Szymczak 7 (1).
ROW: Fitz 19, 10 zb., Harris 19 (3), 7 zb., 5 as., Dosty 10, Rack 2 oraz Radwan 8, Suknarowska 7 (2), Skorek 4, Morawiec 2, Gawor 0, Rickeviciute 0.