Polomarket Sportino Inowrocław zlane przez Spójnię

Redakcja
Aleksander Krutikow ma na pewno sporo uwag do swoich podopiecznych.
Aleksander Krutikow ma na pewno sporo uwag do swoich podopiecznych. Dominik Fijałkowski
Podopieczni Aleksandra Krutikowa od wysokiej porażki rozpoczęli turniej o puchar prezydenta Inowrocławia.

Inowrocław. Koszykarski Turniej Rembis Cup

Sportino - Spójnia 48:71 (15:22, 10:16, 17:17, 6:16)
POLOMARKET SPORTINO: Wierzbicki 10 (1), Zabłocki 8 (2), Strzelecki 7, Kukiełka 4, Jankowiak 4 oraz Adamczewski 7 (1), Mowlik 2, Michałek 2, Wiśniewski 2, Rychłowski 2, Kozłowski 0. SPÓJNIA: Parzych 14 (2), Stępień 13 (2), Ochońko 9 (1), Grudziński 9 (1), Soczewski 2 oraz Kalinowski 11 (3), Pabian 7, Bodych 3 (1), Wójcik 3 (1), Ulchurski 0.

Inowrocławianie prowadzili tylko na początku pierwszej kwarty (11:10). Od tego momentu na parkiecie dominowali zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego. Kujawianie mieli ogromne problemy zwłaszcza z powstrzymaniem obwodowych graczy Spójni - Adama Parzycha i Tomasz Ochońki. Po 1. połowie przegrywali 25:38, gdyż fatalnie wykonywali rzuty wolne.

Fatalnie rozpoczęli drugą odsłonę meczu. Pozwolili rywalom rzucić trzy raz z dystansu (25:47). Dzięki dobrej grze w trzeciej kwarcie odrobili część strat (42:55).W końcowych dziesięciu minutach zawodnicy Polomarketu Sportino znów jednak razili nieskutecznością. Zdobyli zaledwie 6 punktów.

Na wyróżnienie zasłużyli skuteczny pod koszem i na deskach Hubert Wierzbicki oraz szybki w ataku Dawid Adamczewski.

Trener Sasza Krutikow nie skorzystał z pomocy Dawida Witosa, który dopiero dwa dni temu dołączył do drużyny. - Dobrze, że w turnieju walczymy z silnymi zespołami. Będziemy wiedzieć, nad jakimi elementami mamy pracować - skomentował Tomasz Zabłocki, doświadczony skrzydłowy Sportino.

W sobotę inowrocławianie zagrają ze Startem Gdynia (godz. 18.00), a w niedzielę zmierzą się z Żalgirisem Kowno (godz. 13.00).