Sport

Jacek Gardener wygrał dystans iron man, ale to nie niespodzianka

Dodano: 7 września 2011, 12:15 Autor:

Pierwsze metry po wyjściu z wody są bardzo trudne, bo w biegu trzeba się rozebrać z pianki, włożyć strój kolarski i mokrym wskoczyć na rower.

Pierwsze metry po wyjściu z wody są bardzo trudne, bo w biegu trzeba się rozebrać z pianki, włożyć strój kolarski i mokrym wskoczyć na rower. (fot. Andrzej Muszyński)

Czwarty Panasonic Evolta Triathlon w Borównie zgromadził na starcie ponad 200 uczestników. Wyniki bez niespodzianek

- W sumie sklasyfikowanych zostało 214 osób. Zgłosiło się i zapłaciło wspisowe ponad 260, lecz nie wszyscy odebrali pakiety startowe, część nie dała rady ukończyć zawodów- mówi Robert Stępniak, organizator.
Nie złamał 10 godzin

- Cieszę się, że dopisała pogoda. Nie wiało, było ciepło, nawet musieliśmy dokupować wodę dla uczestników, bo pochłaniali niesamowite ilości. Szkoda tylko, że nie do końca udało się zamknąć ruch kołowy. Mieliśmy specjalną firmę, która ustawiła znaki, ale widać miejscowi znają jakieś objazdy. Na szczęście nic zawodnikom się nie stało. Dodam, że wyniki rywalizacji mnie nie zaskoczyły. W czołówce byli faworyci. Zresztą poziom zawodów był wysoki, uczestnicy grali fair, szczególnie w jeździe na rowerze. Nie było wożenia się na kole. Zaskoczyło mnie tylko, że Gardener nie złamał 10 godzin, ale może następnym razem - dodaje Stępniak.

Zobacz też: XXIII Mistrzostwa Polski w Triathlonie Górzno

Impreza się rozwija
Dystans iron man (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,195 m biegu) wygrał Gardener (Victoria Zabostów) - 10:00.12 przed Robertem Raszplą (Serwis Speed) - 10:14.29 i Belgiem Gudy Verluytenem - 10:25.30. Wśród pań najszybsza okazała się Rosjanka Irina Zolotuchina - 13:45.54. Na dystansie 70.3 (1,9 km pływania, 90 km roweru i półmaraton) triumfował Tomasz Spaleniak (Tri-Saucony Rumia) - 4:25.56 przed Piotrem Grzegórkiem (CS Ironman) - 4:34.43 i Adamem Kacprem (Olimpus.pl) - 4:36.35. Wśród kobiet wygrała Joanna Susmanek - 5:14.11.

- Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji, a także wolontariuszom. Liczę na jeszcze większe wsparcie w kolejnych edycjach, zwłaszcza finansowe, bo impreza się nam wspaniale rozwija - kończy Robert Stępniak.

Czytaj więcej o:
  • Borówno
  • Evolta Triathlon w Borównie
  • triathlon
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Walkę Adamek - Kliczko będzie można obejrzeć taniej! Gdzie?

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.