pozostaje z jednym zwycięstwem na koncie.
pozostaje z jednym zwycięstwem na koncie. fot. Wojciech Wieszok
W sobotnie popołudnie beniaminek z Bydgoszczy zmierzył się u siebie z liderem - Górnikiem Łęczna.

KKP MAX-Sprint Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:3 (0:2)

Bramki: Sznyrowska (23), Alekperova (30), Dudek (55).
Sędziowała: Katarzyna Lisiecka (Wielkopolski ZPN). Widzów - 200.
KKP: Granowska - Pawłowska - ż (46. Lipowska), Pencherkiewicz, Daleszczyk, Wiśniewska - Kutnik (20. Arbuz), Sass (ż), Sieradzka, Pancek (84. Chyżewska) - Krychowiak - Siekierska.

Po znakomitej i zwycięskiej inauguracji z Mitechem Żywiec (3:1) beniaminek z Bydgoszczy doznał dwóch porażek. Niedawno KKP MAX-Sprint przegrał w Szczecinie 0:6, a w sobotę uległ na własnym boisku faworyzowanemu Górnikowi Łęczna. Nierówne boisko sprawiało kłopoty zawodniczkom. Mirosław Staniec, szkoleniowiec przyjezdnych bardzo narzekał na warunki, panujące na nierównej płycie co, jego zdaniem, było sprzymierzeńcem miejscowych.

10. AZS Wrocław 1 0 0-2

Miejscowe imponowały zaangażowaniem, wolą walki i z pewnością nie ułatwiały zadania faworyzowanym liderkom. Niestety, to nie wystarczyło na znacznie silniejszy skład Górnika, który po golach Anny Sznyrowskiej i Any Alekperovej prowadzili do przerwy 2:0. W drugiej połowie trzecie trafienie dołożyła Magdalena Dudek.

Z uwagi na potworny upał sędzina zadecydowała o przeprowadzeniu dwóch dodatkowych przerw w grze, w połowie pierwszej i w połowie drugiej połowy, więc mecz rozgrywany był dość nietypowo, niejako w czterech kwartach.

Pozostałe wyniki: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Pogoń Szczecin Women 1:2, 1.FC Katowice (2) - AZS PSW Biała Podlaska 1:0, Medyk Konin - AZS Wrocław 2:0, Unia Racibórz - Mitech Żywiec 7:0.

Następna, 4. kolejka odbędzie się 3-4 września. KKP podejmować będzie MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki (niedziela, godz. 14). Do rozegrania pozostały spotkania 1. kolejki: Unia - AZS Wr.; 2. kolejki: Biała Podlaska - Unia (14 września) i Wrocław - Katowice (14 września).