Już tylko cztery niepokonane [podsumowanie 4. kolejki III ligi]

(MG)
pokonała Chemika ProNaturę Bydgoszcz.
pokonała Chemika ProNaturę Bydgoszcz. fot. Sławomir Wojciechowski.
W 4. kolejce doszło do podwójnych derbów województwa. Mecze były ciekawe i emocjonujące.

W Świeciu Wda prowadziła do przerwy i przeważała. Jednak tuż po zmianie stron Jędrzej Florek wyrównał stan meczu. Ten sam piłkarz dziewięć minut później wykorzystał błąd gospodarzy, przechwycił podanie obrońcy do bramkarza i dał prowadzenie Chemikowi.

Wda walczyła do końca. Wyrównał Dariusz Jackiewicz, który tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pięć minut później Łukasz Wenerski strzelił trzecią bramkę, a drugie z rzędu zwycięstwo Wdy ustalił Bartosz Czerwiński.

Zapis relacji na żywo tutaj

Rutyna i jej brak

W Janikowie padł sprawiedliwy remis. Przed przerwą składną akcję gospodarzy wykończył Maciej Kot i Unia wygrywała. W drugiej połowie Cuiavia dążyła do wyrównania. Punkt zapewnił na kwadrans przed końcem doświadczony Krzysztof Kretkowski.

Pierwszy punkt w tym sezonie wywalczyła Sparta Brodnica. Powinna wygrać, ale po raz kolejny potwierdziła się stara piłkarska prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 21. min. brodniczanie wygrywali po podaniu Łukasza Zagdańskiego i strzale Damiana Magalskiego. W kolejnych minutach debiutujący w zespole Sparty Zagdański miał trzy sytuacje "sam na sam", ale za każdym razem pudłował. W drugiej połowie Piast wyrównał i wynik nie uległ już zmianie.

Lech bliżej czołówki

Dopiero po zmianie stron Lech pokazał się swoją wyższość nad niepokonanym przed tą kolejką Górnikiem Konin. W 52. min. ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Grube, a następnie klasycznego hat-tricka zanotował król strzelców ubiegłego sezonu Paweł Piceluk. Rypinianie wygrali efektownie pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością.

Porażkę przed własną publicznością zanotowała Victoria, tracąc bramkę już w 12. minucie z rzutu karnego. Także u siebie przegrała Notecianka Pakość, która tylko do przerwy postawiła się Polonii Środa Wielkopolska. Lider tabeli wygrał po raz czwarty w tym sezonie, ma na koncie komplet punktów i nie stracił jeszcze bramki.

Ponadto niepokonanymi zespołami w tym sezonie są: Sokół Kleczew, GKS Dopiewo i Lubu-szanin Trzcianka.

16. Polonia 1912 Leszno 4 0 0-8

Victoria - GKS 0:1 (0:1), Szczudeł (12, karny).

Sparta - Piast 1:1 (1:0), Magalski (21) - Norkiewicz (62).

Lech - Górnik 5:1 (1:1), Bojas (7), Grube (52), Piceluk 3 (58, 77, 90) - Modelski (10, wolny).

Wda - Chemik 4:2 (1:0), Grzywaczewski (17), Jackiewicz (72), Wenerski (77), Czerwiński (87) - Florek 2 (47, 56).

Unia J. - Cuiavia 1:1 (1:0), Kot (40) - Kretkowski (75).

Polonia 1912 - Lubuszanin 0:2 (0:1), Feciuch (27, karny), Natkaniec (82).

Sokół - Unia S. 2:0 (0:0), Kopaniarz (51), Augustyniak (70, karny).

Notecianka - Polonia ŚW 0:3 (0:0), Loba (45), Pawlak (58), Stańczyk (87).

W następnej kolejce (27-28.08) zagrają: Unia S. - Lech Rypin, Piast - Sokół, Polonia ŚW - Sparta Brodnica, Lubuszanin - Notecianka, GKS - Polonia 1912, Cuiavia - Victoria, Chemik - Unia J. Górnik - Wda.