Chojnice. Wójt odpowiada apelem na apel rajców miejskich

Dodano: 30 lipca 2011, 15:30 Autor:

Wójt nie przyjmuje krytyki w sprawie słabego finansowania Ludowego Klubu Żeglarskiego. Na postulat miejskich rajców chce odpowiedzieć na sierpniowej sesji.

Radni miejscy - za namową burmistrza Chojnic - wystosowali do swoich kolegów z gminy Chojnice apel, by mocniej finansowali Ludowy Klub Żeglarski. To pokłosie skargi jednego z żeglarzy Sławomira Januszewskiego, który uznał, że miasto nie dość daje dla LKS. W ratuszu twierdzą, że nie mogą dać więcej, bo przecież mają na utrzymaniu Chojnicki Klub Żeglarski. I odbijają piłeczkę - niech LKS-em zajmie się gmina.

Wójt Szczepański dziwi się, że niezależne stowarzyszenia skupiające żeglarzy z miasta i gminy Chojnice są przypisywane do poszczególnych samorządów. - Ani my, ani miasto nie mamy udziałów w tych klubach - mówi. - Wspieramy je. To prawda, że miasto w większym stopniu, ale w tym roku po raz pierwszy daliśmy też pieniądze dla ChKŻ.

Przeczytaj też: Chojnice. Kontrowersyjny billboard wymierzony w wójta

Szczepański podkreśla, że liczą się nie tylko pieniądze, także klimat. A samorząd dba o to, by LKS miał warunki do rozwoju, nieodpłatnie użyczając teren i zezwalając na prowadzenie tu działalności gospodarczej.

A co do apeli, to wójt ma na podorędziu aż dwa. Jeden o zwiększenie finansowania imprezy w Krojantach, na którą miasto daje tylko 7 tys. zł, a gmina - 150 tys. zł. - Przecież to nie tylko promocja naszej gminy - podkreśla samorządowiec.

Drugi apel dotyczy wstydliwego tematu zanieczyszczania Jeziora Charzykowskiego przez Strugę Jarcewską. - Nie może tak być, żeby nadal miejskie ścieki bytowe wpływały do Strugi - podkreśla wójt. - Jezioro jest zagrożone. Niedługo nie będzie w nim w ogóle życia. Czy tego chcemy? Trzeba jak najszybciej podjąć wspólne działania, żeby skończyć z zatruwaniem wody.

Czytaj więcej o:
  • apel
  • Chojnice
  • wójt
  • wójt Zbigniew Szczepański
  • Zbigniew Szczepański
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy wybierasz się na koncert Hemp Gru w Chojnicach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 6.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.