Horror na Kujawach! W Chodczu, Toruniu i Włocławku Hiszpanie kręcili film o piekielnych mocach

Dodano: 21 lipca 2011, 7:00 Autor:

Grupa przyjaciół przybywa z ojczyzny Don Juana do uroczej miejscowości Chodecz. Wynajmują dom na wsi, a wyjazd, który miał być spełnieniem marzeń o egzotycznych wakacjach, zamienia się w koszmar...

Grupa przyjaciół przybywa z ojczyzny Don Juana do uroczej miejscowości Chodecz. Wynajmują dom na wsi, a wyjazd, który miał być spełnieniem marzeń o egzotycznych wakacjach, zamienia się w koszmar...

Tak zaczyna się historia Evelyn, Pau i Irene. Ta filmowa opowieść toczy się w pięknych okolicznościach przyrody na Kujawach. Horror nosi tytuł "Nawiedzona Polska” (”Haunted Poland”).

Przeczytaj koniecznie: Nasz region zamieni się w plan filmu grozy. W horrorze "Haunted Poland” zagra Polka Ewelina Łukaszewska.

- Wszystkie ujęcia kręciliśmy w Chodczu, Toruniu, Włocławku i w Nowinach - mówi Pau Maso, hiszpański model, aktor i reżyser, który w połowie lipca ściągnął ekipę filmową do Polski. - Wasz kraj to niesamowite miejsce. Daje duże pole popisu dla filmowca.

Dlaczego? Dla hiszpańskiego widza Kujawy to zagadkowy, nieodkryty ląd. Jak podkreśla sam filmowiec to też "sprzężenie zwrotne”, bo obecność ekipy zelektryzowała również mieszkańców Chodcza.

- Gdy kręcili przy naszym sklepie spożywczym, to sąsiedzi ustawiali się wokół - z uśmiechem wspomina pani Krystyna Grzela, babcia Eweliny Łukaszewskiej, która gra w filmie główną rolę. Filmowa nawiedzona posesja to właśnie dom pani Krystyny.

- Od kilku lat mieszkam w Gironie, w Hiszpanii. Tam też poznałam Maso - mówi aktorka. - Zaproponowałam, by zrealizować film właśnie w moich rodzinnych okolicach. I to okazał się strzał w dziesiątkę - mówi Ewelina, która urodziła się we Włocławku. W 2007 roku po zakończeniu studiów na stałe wyjechała z kraju.

Praca na planie zdjęciowym trwała od 12 do 19 lipca. Oprócz Eweliny, główne role grali Pau Maso oraz Irene Gonzalez. Reżyser nie zdradza niestety, jak zakończy się horror.

- Film będzie trwał około 90 minut - wyjaśnia Maso. - To rekonstrukcja wydarzeń w konwencji nagrania kamerą wideo. Trochę jak "The Blair Witch Project”.

Twórcy zamierzają pokazać film na festiwalu kina niezależnego "Sundance” w USA. Nie wykluczają też pokazu dla mieszkańców Kujaw. Maso zrealizował już m.in. horrory "Who's there” i "The One”.

Czytaj więcej o:
  • ewelina łukaszewska
  • film
  • film kujawy
  • horror
  • horror na kujawach
  • pau maso
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania szpitali w naszym regionie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 198.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.