Jesteś tu: Strona główna Historia Artykuł

Najwięksi seryjni mordercy [Uwaga! Drastyczne opisy]

Dodano: 16 lipca 2011, 21:00 Autor:

Kim byli? Dlaczego mordowali? Jaką sami ponieśli śmierć?

Hrabina Elżbieta Batory, Węgierka, żyjąca w XVI wieku, jest uznawana za największego wampira wszech czasów. Elżbieta była wykształcona, umiała pisać, co wśród kobiet, nawet arystokratek, było rzadkością.

Ma na sumieniu życie ponad 600 młodych kobiet, w większości swoich służących. Wbijała im szpilki w usta albo paznokcie. Wypędzała nago na mróz. Rozszarpywała zębami ich piersi albo cięła nożyczkami pachy swoich ofiar. Hrabina lubiła się kąpać w krwi. Twierdziła, że to dla urody. Skazano ją na śmierć głodową i zamurowano żywcem w komnacie jej zamku.

Pedro Alonso Lopez znany jako "Andyjski potwór" w latach 70-tych zamordował około 300 osób. W większości jego ofiarami padały też młode kobiety. Polował na nie w Ameryce Południowej. Został aresztowany w 1980 roku. Po 18 latach wyszedł z więzienia na przepustkę za... dobre sprawowanie i ślad po nim się urwał.

Henry Lee Lucas i jego o 13 lat młodszy kompan, Ottis Toole, to mordercy z Teksasu. Poznali się w kuchni w schronisku dla bezdomnych w latach 70-tych. Razem zabili 200 osób.

Szukali przeważnie autostopowiczów. Proponowali, że ich podwiozą, a potem brutalnie mordowali. Czasem sami ich udawali, aby zabić życzliwych im kierowców. Mordowali dzieci, kobiety i mężczyzn. A zwłoki gwałcili. Albo jedli. Obydwaj zeznawali później przed sądem, że gdy nie mieli czasu zatrzymać się i zamordować autostopowicza własnoręcznie, rozjeżdżali go samochodem i odjeżdżali.

Złapano ich w 1983 roku. Początkowo skazano na karę śmierci. Toole umarł w więzieniu z powodu choroby. Gubernator Teksasu zamienił Lucasowi karę na dożywotnie więzienie.

Przeczytaj też: Istnieją "urodzeni mordercy”? Czy przestępcy mają inne geny?

Bruno Ludke, morderca z Niemiec, odebrał życie 85 osobom. Zaczął mordować w latach 20-tych ubiegłego wieku. Gwałcił i zabijał kobiety. Trafił za kratki, gdy udowodniono mu gwałty. Wtedy go wysterylizowano. Po paru latach wyszedł i znowu mordował. Okazało się, że jest psychicznie chory i nie można było go umieścić w więzieniu. Trafił do szpitala. Tam lekarze wykorzystali go jako królika doświadczalnego w doświadczeniach medycznych. Zmarł w 1944 roku, podczas jednego z eksperymentów.

Andriej Czikatiłow, Ukrainiec, tropił ofiary w latach 70-tych w Związku Radzieckim. Pierwszą była 9-letnia dziewczynka. Chciał ją zgwałcić. Ona mu się jednak wyrywała, to przebił ją nożem na wylot. Zabijał kobiety, dziewczynki i chłopców. Do więzienia trafił w 1990 roku. Przyznał się do 56 morderstw. Wyrok: śmierć przez rozstrzelanie, wykonano na nim 4 lata później.

Peter Kurten z Dusseldorfu popełnił przynajmniej 10 zbrodni. Najpierw, w 1913 roku, zamordował 10-letnią dziewczynkę. Policja znalazła ją z czterokrotnie przeciętą szyją i rozdartą pochwą, w mieszkaniu jej rodziców. Kurten wkradł się do mieszkania. Myślał, że nikogo tam nie ma, a było dziecko. Rzucił się na nią i zaczął dusić, rozdarł jej narządy płciowe, wyjął nóż i podciął jej gardło.

W podobny sposób mordował inne ofiary albo zadawał im ciosy nożem, czasem odcinał głowy na żywca. W 1931 roku został skazany na karę śmierci poprzez ścięcie głowy.

Ed Gein z USA jest podejrzewany o kilkadziesiąt morderstw, ale udowodniono mu jedynie dwa. "Działał” w latach 40-tych i 50-tych. Gdy policja wkroczyła na jego farmę, znalazła tam m.in. cztery czaszki jako ozdoby łóżka Eda, abażury lamp z ludzkiej skóry, naczynia wykonane z czaszek, ludzkie serce na patelni i pudełko z kobiecymi genitaliami.

Zdiagnozowano u niego chorobę psychiczną, która wykluczała osadzenie go w więzieniu i skazanie na śmierć. Gein zmarł w 1984 roku w szpitalu. Jego grób był kilkaset razy dewastowany, aż w 2001 roku nagrobek został skradziony.

Czytaj więcej o:
  • morderca
  • mordercy
  • morderstwo
  • ofiara
  • seryjny
  • zabił
  • zabójstwo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.