Jesteś tu: Strona główna Rozmaitości Artykuł

Płeć dziecka zależy od... ustawienia kanapy

Dodano: 12 lipca 2011, 16:30 Autor:

Niektórzy uważają planowanie płci za historyjki z ludu wzięte. Tymczasem niektórzy bardzo poważni naukowcy twierdzą, że to, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopiec, zależy m.in. od miejsca, w jakim stoi kanapa albo różnicy wieku między małżonkami.

Płeć uzależniona jest od chromosomów płciowych. Komórki rozrodcze zawierają po jednym z nich: komórka jajowa ma chromosom X, a plemniki X albo Y.

Gdy podczas zapłodnienia plemnik zawierający chromosom X połączy się z komórką jajową i powstaje para XX, wiadomo, że urodzi się dziewczynka. Kiedy plemnik z chromosomem Y połączy się z komórką, na świat przyjdzie chłopczyk.

Przeczytaj: "Pierwszy raz” po studniówce? Seksuolog: - Do tego trzeba się przygotować.

Płeć dziecka może zależeć od pory uprawiania seksu. Jeśli cykl miesięczny trwa 28 dni, owulacja przeważnie występuje około 14 dnia cyklu, plus-minus jeden dzień. Amory podczas owulacji, dzień przed nią albo dzień po niej to większa szansa na poczęcie synka. Dlaczego? Bo plemniki szybciej dostają się do komórki jajowej. W trakcie owulacji w drogach rodnych kobiety panuje najmniej kwaśne środowisko. Co więcej: nasienie łatwiej przedostaje się do kanału szyjki macicy.

Przeczytaj również: Było dziecko, nie ma dziecka.

Jeśli para zbliży się do siebie na dwa lub więcej dni przed owulacją albo parę dni po niej, są większe szanse na poczęcie dziewczynki.

Wiek rodziców też ma znaczenie. Im więcej lat ma kobieta, tym wydzielina w jej drogach rodnych jest bardziej kwaśna, a z tego może być dziewczynka. Im większa różnica wieku między małżonkami, tym większe szanse na synka.

Przeczytaj także: Urodziłam, choć nie wiedziałam, że jestem w ciąży.

Seks w pozycji klasycznej sprzyja poczęciu córeczki, bo sperma trafia wtedy dalej od ujścia szyjki macicy i plemniki muszą pokonać dłuższą drogę przez nieprzyjazne im środowisko. Kochanie się od tyłu zwiększa za to możliwości przyjścia na świat chłopca.

Nie tylko pozycja kochanków, ale i łóżko mogą "pomóc” w zaplanowaniu płci. Ma być chłopiec? To ustawcie małżeńskie łoże w kierunku północ-południe. Dziewczynka? No to wschód-zachód.

Osobowość przyszłej mamusi też się liczy. Valerie Grant, lekarz psychiatra z Nowej Zelandii, zauważyła, że kobiety o silnej osobowości, niezależne, odważne, przebojowe mają większe szanse na powicie syna.

Zobacz też: 64-latka została mamą

Z kolei naukowcy na Uniwersytecie Liverpool wykazali, że… bogatsi mężczyźni częściej zostają ojcami chłopców.

Czytaj więcej o:
  • ciąża
  • dziecko
  • para
  • planowanie
  • płeć
  • płeć dziecka
  • seks
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.