Rejestracja auta w Toruniu? Tylko punktualnie

Dodano: 29 czerwca 2011, 12:45 Autor:

- Przyszedłem, żeby zarejestrować motocykl - mówi Tomasz Bober. - Spóźniłem się 10 minut - i usłyszałem, że mam przyjść następnego dnia. Choć kolejki nie było.

Torunianin odwiedził wydział ewidencji i rejestracji 16 czerwca. Przyznaje: spóźniony. - Byłem umówiony na godz. 8.15 - opowiada. - Miałem jakieś dziesięć minut poślizgu, nie więcej niż kwadrans. W pomieszczeniu nie było nikogo poza mną i urzędnikami, podszedłem więc do okienka. I usłyszałem, że nie zostanę obsłużony, bo się spóźniłem. Przecież to jest żenada! - irytuje się nasz Czytelnik. - Jak można tak traktować swoich petentów?

Torunianin wdał się w dyskusję z urzędnikiem. Po kilku minutach w pomieszczeniu pojawił się kolejny klient, więc pan Tomasz ustąpił pola.
Pojazd ostatecznie został zarejestrowany jeszcze tego samego dnia, ale niesmak pozostał. I to po obu stronach.

- Pan Bober rzeczywiście nie został obsłużony - mówi Anna Brzezik-Magdowska z wydziału ewidencji i rejestracji toruńskiego magistratu. - Po prostu nie było już takiej możliwości. Takie sytuacje zdarzają się często, ale nikt jeszcze nie zachowywał się tak głośno, jak ten pan.

Czytaj także: Ile trzeba czekać, żeby zarejestrować auto w toruńskim Wydziale Ewidencji i Rejestracji?

Żeby zarejestrować samochód w Toruniu, trzeba czekać. Średnio: pięć dni, jak zapewniają urzędnicy.

Dla porównania: w Bydgoszczy podobne sprawy można załatwić w jeden dzień. W Toruniu kierowcy zapisywani są na dany dzień i godzinę. Jeśli ktoś się spóźni - z kolejki wypada. Wyjątków nie ma. - Rejestracja zabiera ok. 20 minut - wyjaśnia Brzezik-Magdowska. - Jeśli ktoś spóźni się kwadrans, a urzędnik mimo to go przyjmie, to wszyscy następni klienci będą musieli czekać.

W toruńskim urzędzie auta rejestruje 12 pracowników. Każdy z nich dziennie powinien przyjąć ok. 20 kierowców. Co robią, kiedy ktoś się spóźni lub nie przyjedzie na umówioną godzinę i powstaje "okienko”? - Zajmują się stałymi zleceniami - wyjaśnia Brzezik-Magdowska. - U nas też kiedyś można było zarejestrować auto w jeden dzień. Ale trzeba było czekać w kolejce kilka godzin. Dlatego wprowadziliśmy zapisy na konkretną godzinę.

Czytaj więcej o:
  • ct
  • petent
  • rejestracja auta motocykla w toruniu
  • rejestracja toruń
  • toruń
  • toruński
  • urząd
  • urzędnik
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Drogowców w Toruniu widać wszędzie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy miastu uda się ochronić Rudelkę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 44.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.