Co przeczytasz w magazynowym wydaniu "Pomorskiej"? czytaj więcej »

W Inowrocławiu powstanie galeria handlowa "Solna"

Dodano: 18 czerwca 2011, 13:00 Autor:

Inowrocławianie nie będą już musieli jeździć na zakupy do galerii w Bydgoszczy, Toruniu czy w Gnieźnie. Pod koniec 2012 roku będą mieć wreszcie własne wielkie centrum handlowe.

- Lubię wielkie galerie. Pełno sklepów w jednym miejscu. Można przebierać w towarze, przymierzać. Jeśli nawet niczego się tam nie kupi, to zawsze jest jeszcze okazja, by siąść przy kawie oraz ciastku i popatrzeć na ludzi - zwierza się Karolina Mańczak. Inowrocławianka przynajmniej raz w miesiącu odwiedza wielkie centra handlowe.

- Od kilku lat słyszymy, że w Inowrocławiu powstanie galeria handlowa, a właściwie mowa jest nawet o trzech galeriach. Jakoś wciąż nie ma ani jednej. Myślę, że miasto liczące ponad siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców powinno mieć na swoim terenie taki obiekt - komentuje pan Jacek, trzydziestoletni mieszkaniec Rąbina.

Ta wiadomość powinna więc ucieszyć inowrocławskich klientów wielkich centrów handlowych. Jesienią br. rozpocznie się budowa galerii przy ul. Wojska Polskiego. Zajmą się tym spółki Acteeum i Libra Project. Potężne centrum, w planach zwane "Galeria Solna”, powstanie na 10-hektarowej działce. Obiekt będzie jednokondygnacyjny. Na cele handlowe i usługowe przeznaczonych będzie w nim ok. 30 tys. metrów kwadratowych. Przed galerią powstanie parking na tysiąc samochodów.

- Inowrocław to na pewno jedno z ostatnich w Polsce miast tej wielkości, w którym nie ma jak dotąd żadnej galerii handlowej. Dużą wagę przywiązujemy więc do tego, aby profil obiektu i sklepy, które się tam znajdą odpowiadały oczekiwaniom i sile nabywczej mieszkańców - mówi Grzegorz Pękalski, prezes firmy Libra Project.

Inowrocławska "Galeria Solna” ma zapewnić możliwość dokonania kompleksowych zakupów nie tylko ponad 70. tysiącom inowrocławian. Będzie ona też miejscem, do którego zaglądać ma 120 tys. mieszkańców regionu, którzy dotychczas jeździli do galerii bydgoskich, toruńskich oraz tych w Gnieźnie, Koninie i Włocławku.

Zawarta została już pierwsza ważna umowa najmu. Pod koniec marca br. podpisano ją z tzw. kluczowym najemcą - hipermarketem "Tesco”. W inowrocławskiej galerii zajmie on aż 6 tys. metrów kwadratowych.
Już dziś wiadomo, że obok hipermarketu w "Solnej” ulokuje się ponad 90 innych sklepów oraz market budowlany.

Czytaj więcej o:
  • galeria
  • handel
  • hipermarket
  • Inowrocław
  • osiedle
  • Rąbin
  • Solna
  • Tesco
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy wytyczenie objazdów dla TIR-ów to dobry pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 69.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.