Opalają się nago nad Wisłą w Fordonie!

Dodano: 7 czerwca 2011, 12:45 Autor:

Wystarczy przejechać przez most nad Wisłą i skręcić w lewo w drogę gruntową. Tutaj właśnie jest królestwo naturystów.
- Nie można pójść na spacer, aby nie natknąć się na golasów leżących na kocach - mówi nasza Czytelniczka

Plaża naturystów w Fordonie - Nie można pójść na spacer, aby nie natknąć się na golasów leżących na kocach - mówi nasza Czytelniczka (fot. www.sxc.hu)

- Nie można pójść na spacer, aby nie natknąć się na golasów leżących na kocach - mówi nasza Czytelniczka. - Ja tam wiele w życiu widziałam i takie widoki nie są dla mnie nowością, ale nie podoba mi się to bo patrzą na nich też dzieci. Czy nie można im zakazać opalania się nago w tym miejscu?

Dzika plaża naturystów jest znana od wielu lat. To jedyne miejsce w Bydgoszczy, gdzie opalają się nago. Bardziej znane plaże leżą zwykle nad morzem. Są to Chałupy, Rowy czy Międzyzdroje. Są na nich miejsca specjalnie przeznaczone dla osób opalających nago.

Plaże dla nudystów - tam opalisz się bez stroju

- Każde zgłoszenie, że ktoś opala się nago nad Wisłą będzie przez nas potraktowane poważnie - mówi Maciej Osiński z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Ale niewiele możemy zrobić, jeśli jest to zgłoszenie anonimowe. Żebyśmy mogli wystawić mandat, albo skierować sprawę do sądu, musi ktoś poczuć się zgorszony oglądaniem nagiego człowieka w miejscu publicznym - dodaje Osinski.

Co to znaczy? Nie wolno się rozbierać w miejscach publicznych. Ale do takich miejsc nie należy ustronna plaża nad Wisłą, gdzie chodzi niewiele osób. Anonimowe zgłoszenie o przebywaniu naturystów na plaży może skutkować jedynie pouczeniem przez policję.

Ale nie wolno obnażać się publicznie. Czyli w każdym miejscu gdzie przebywa wiele osób, które mogą poczuć się zgorszone tym faktem. Jednak w obu przypadkach musi znaleźć się osoba, która poczuje się zgorszona i zgłosi ten fakt na policję.

Plaża nudystów - tam nie można się nudzić

- Można napisać list polecony do Komendy Miejskiej - mówi Osinski. - Można również złożyć oficjalną skargę. Nawet telefonicznie. Ale w żadnym przypadku nie można tego zrobić anonimowo.
Nudyści spotkają się nad Wisłą. Mają też swoje strony interenetowe. Wymieniają się na nich informacjami, gdzie się spotykać i w jakich godzinach.

Czytaj więcej o:
  • golasy
  • golasy w Fordonie
  • nagi
  • naturysta
  • plaża
  • plaża naturystów
  • plaża nturystów w Fordonie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Masz komórkę? To kupisz bilet

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy można było zapobiec tragedii w bydgoskim Fordonie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 46.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.