Nowa uczelnia w Grudziądzu. Wyższa Szkoła Demokracji

Dodano: 13 maja 2011, 7:30 Autor:

- Takie teczki z logo uczelni wręczymy każdemu studentowi. Na dobry początek

Kanclerz WSD Angelika Kubala: - Takie teczki z logo uczelni wręczymy każdemu studentowi. Na dobry początek (fot. Maryla Rzeszut)

Już działa w Grudziądzu niepubliczna, Wyższa Szkoła Demokracji. Na razie na Lotnisku, bo własny obiekt jest w remoncie. Nabór na politologię (studia stacjonarne i zaoczne) rusza 15 maja.

Wystartowali

Pomysł na jej stworzenie w Grudziądzu powstał dużo wcześniej.

- Od dawna wszystko jest gotowe na przyjęcie studentów, jednak cierpliwie czekaliśmy na wpis uczelni do ministerialnego rejestru. Już go mamy: to numer 368. Wszystkich formalności dopełniliśmy - mówi założycielka WSD Angelika Kubala, która objęła funkcję kanclerza - Ma to być uczelnia nowoczesna. Wykorzystamy w kształceniu tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, skanery itp. Na terenie całej uczelni zainstalowany jest internet bezprzewodowy. Studenci będą korzystać na zajęciach z laptopów. Każdy otrzyma od nas teczkę z logo WSD i pendrive. Prowadzimy nabór na pierwszy kierunek - politologię. Zajęcia odbywać się będą w salach szkoły przy ul. Nauczycielskiej. Jednocześnie remontujemy własny obiekt przy ul. Legionów, gdzie z czasem przeniesiemy wykłady i ćwiczenia.

Angelika Kubala przyznaje, że liczy się z już istniejącą konkurencją w szkolnictwie wyższym w mieście i regionie. Podejmuje jednak wyzwanie wierząc, że mu sprosta. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkół. Także grono osób, bardzo zaangażowanych w tworzenie nowej uczelni.

Dla całego województwa, a nawet kraju

Angelika Kubala od wielu lat prowadzi ogólnopolską sieć szkół policealnych, która sama stworzyła i rozbudowała. Wystarczająco długo działa w edukacji, by zdawać sobie sprawę z trudności, z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć.

- Grudziądz sąsiaduje z Toruniem i
Bydgoszczą
, które mają wieloletnie tradycje akademickie. - przyznaje pani kanclerz -Badania, jakie przeprowadziłam wśród młodzieży grudziądzkiej, ujawniły duże zapotrzebowanie na prestiżowe uczelnie na miejscu. Liczę na młodzież i dorosłych studentów z okolic Grudziądza, a także całego regionu. Zakwaterowanie możliwe jest w młodzieżowej bursie. Będziemy mieć do dyspozycji dwa piętra. Stawiam sobie ambitny cel stworzenia renomowanej uczelni w regionie. Nie mamy co prawda tradycji akademickich, ale tę przewagę, że od podstaw stworzymy nowoczesną, niepubliczną uczelnię tak, jak powinna wyglądać.

Na WSD studiować można stacjonarnie lub zaocznie. Na politologii są specjalności: administracja publiczna, merketing polityczny, praca socjalna, demokracja lokalna i organizacje pozarządowe, bezpieczeństwo ekologiczne, bezpieczeństwo wewnętrzne.
W przygotowaniu jest kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Wykładowców WSD pozyskała z uniwersytetów w Toruniu , Bydgoszczy i Olsztynie. Kadra stawia na niekonwencjonalne, nowatorskie metody nauczania. Szczególną rolę odgrywać będą umiejętności praktyczne, jakie mają nabyć studenci.

Swój gmach - w roku akademickim 2012/2013

Dopóki nie skończy się remont budynku - przyszłej siedziby WSD przy ul. Legionów, zajęcia odbywać się będą na os. Lotnisko. - Jesteśmy w trakcie systematycznego wyposażania bazy lokalowej przy ul. Nauczycielskiej 19 - relacjonuje pani kanclerz - będą tam sale wykładowe i pracownie komputerowe. Studenci będą mieć do dyspozycji tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, skanery, aby prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie.
Zajęcia we własnym budynku prowadzone będą w następnym roku akademickim.

- Na początek wybraliśmy kierunki studiów, łączące wiele nauk: psychologię, zarządzanie, marketing, prawo. Studenci rozwijać się będą wszechstronnie. Chcemy ich przygotować do pracy na wielu płaszczyznach zawodowych - wyjaśnia Angelika Kubala - i mieć z nimi przyjazne relacje.


Dziekanat mieści się przy ul. Nauczycielskiej 19 na Lotnisku


Bliższe informacje na www.wsd.info.pl

Czytaj więcej o:
  • Grudziądz
  • nabór
  • nowa uczelnia
  • politologia
  • studia
  • Wyższa Szkoła Demokracji
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

To już pewne! Chipsy Angeliki z Grudziądza najlepsze!

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy sytuacja na rynku pracy w Grudziądzu jest dobra?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 227.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.