Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aquapark w Wielkiej Nieszawce zostanie otwarty w lipcu

(Kaf)
Najwcześniej w lipcu będzie można udać się do aquaparku w Wielkiej Nieszawce.
Najwcześniej w lipcu będzie można udać się do aquaparku w Wielkiej Nieszawce. gmina Wielka Nieszawka
Najwcześniej w lipcu skorzystamy z kompleksu nowych basenów w Wielkiej Nieszawce. A w połowie maja wykonawcy rozpoczynają pierwsze testowania pływalni "Oleander".

Budowa aquaparku w podtoruńskiej gminie Wielka Nieszawka dobiega końca. Termin oddania do użytku kompleksu przesunął się z lutego na lipiec ze względu na ostrą zimę i niskie temperatury.
- Teraz jednak prace idą zgodnie z planem - zapewnia Jarosław Szczupak, wiceprezes firmy Alstal, która wznosi obiekt. - Z pewnością zdążymy z zakończeniem prac do czerwca.

Aquapark w Wielkiej Nieszawce będzie największy w regionie [Zobacz zdjęcia]

Ceny nie będą wygórowane

Jeszcze w maju ma nastąpić pierwszy rozruch i sprawdzanie wykonanych basenów. Całość, wraz z pozwoleniem na użytkowanie obiektu, ma być gotowa do końca czerwca. Kompleksem będzie zarządzać powołana przez wójta gminna spółka. Na razie nie wiadomo, ile kosztować będą bilety wstępu. - Z pewnością ceny nie będą wygórowane, na to nie możemy sobie pozwolić - zapewnia Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy Wielka Nieszawka. - Liczymy na to, że będą do nas przyjeżdżać goście z ościennych miejscowości i innych części Polski.

Rocznie pływalnie może odwiedzać nawet 150 tys. osób. Dodatkowo gmina liczy na duże zainteresowanie pozostałymi miejscami rekreacji.

Wielka Nieszawka. Aquapark za 35 mln zł?

Dojedziemy z Veolią

Wójt jeszcze nie ustalił, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie kompleksu, ale chce by było ono uroczyste. Wiadomo jednak, że do tego czasu władze postarają się o lepszą komunikację z gminą. Wójt właśnie negocjują kwestie dodatkowych połączeń z Veolią do Wielkiej Nieszawki. Za to nie będzie połączeń toruńskiej komunikacji publicznej z sąsiadem.

W budowanym obiekcie znajdą się trzy baseny, sztuczna rzeka, ścianka wspinaczkowa, jacuzzi, 86-metrowa zjeżdżalnia. Część SPA zostanie wyposażona w sauny suche, solankowe, na podczerwień i parowe do tego bicze i ścieżki wodnej z brodzikami i podgrzewanymi leżankami.
Część fitness to solaria, hydroterapia, część przeznaczona na masaże ręczne i siłownia. W centrum powstanie też strzelnica, kręgielnia oraz hotel na 60 miejsc.

Trzy baseny powstaną za rok w Toruniu. Miasto obawia się, że nowy Wodnik nie spełni oczekiwań mieszkańców

Ciekawym rozwiązaniem jest też korzystanie z alternatywnych źródeł energetycznych. W kompleksie do ogrzewania wody i pomieszczeń wykorzystywane zostaną solary zamontowane na dachu, a także pompy ciepła. - To będzie bodajże pierwszy w ten sposób wykorzystujący naturalne źródła energii basen w Polsce - wyjaśnia Szczupak .

Cała inwestycja pochłonie 35 mln zł. Będzie to największy tego typu obiekt w regionie. Przypomnijmy, że dotąd ani Toruniowi, ani Bydgoszczy nie udało się postawić podobnego kompleksu.

Wyświetl większą mapę

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska