Aquapark w Wielkiej Nieszawce zostanie otwarty w lipcu

Dodano: 6 maja 2011, 8:15 Autor:

Najwcześniej w lipcu skorzystamy z kompleksu nowych basenów w Wielkiej Nieszawce. A w połowie maja wykonawcy rozpoczynają pierwsze testowania pływalni "Oleander”.

Budowa aquaparku w podtoruńskiej gminie Wielka Nieszawka dobiega końca. Termin oddania do użytku kompleksu przesunął się z lutego na lipiec ze względu na ostrą zimę i niskie temperatury.
- Teraz jednak prace idą zgodnie z planem - zapewnia Jarosław Szczupak, wiceprezes firmy Alstal, która wznosi obiekt. - Z pewnością zdążymy z zakończeniem prac do czerwca.

Aquapark w Wielkiej Nieszawce będzie największy w regionie [Zobacz zdjęcia]

Ceny nie będą wygórowane

Jeszcze w maju ma nastąpić pierwszy rozruch i sprawdzanie wykonanych basenów. Całość, wraz z pozwoleniem na użytkowanie obiektu, ma być gotowa do końca czerwca. Kompleksem będzie zarządzać powołana przez wójta gminna spółka. Na razie nie wiadomo, ile kosztować będą bilety wstępu. - Z pewnością ceny nie będą wygórowane, na to nie możemy sobie pozwolić - zapewnia Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy Wielka Nieszawka. - Liczymy na to, że będą do nas przyjeżdżać goście z ościennych miejscowości i innych części Polski.

Rocznie pływalnie może odwiedzać nawet 150 tys. osób. Dodatkowo gmina liczy na duże zainteresowanie pozostałymi miejscami rekreacji.

Wielka Nieszawka. Aquapark za 35 mln zł?

Dojedziemy z Veolią

Wójt jeszcze nie ustalił, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie kompleksu, ale chce by było ono uroczyste. Wiadomo jednak, że do tego czasu władze postarają się o lepszą komunikację z gminą. Wójt właśnie negocjują kwestie dodatkowych połączeń z Veolią do Wielkiej Nieszawki. Za to nie będzie połączeń toruńskiej komunikacji publicznej z sąsiadem.

W budowanym obiekcie znajdą się trzy baseny, sztuczna rzeka, ścianka wspinaczkowa, jacuzzi, 86-metrowa zjeżdżalnia. Część SPA zostanie wyposażona w sauny suche, solankowe, na podczerwień i parowe do tego bicze i ścieżki wodnej z brodzikami i podgrzewanymi leżankami.
Część fitness to solaria, hydroterapia, część przeznaczona na masaże ręczne i siłownia. W centrum powstanie też strzelnica, kręgielnia oraz hotel na 60 miejsc.

Trzy baseny powstaną za rok w Toruniu. Miasto obawia się, że nowy Wodnik nie spełni oczekiwań mieszkańców

Ciekawym rozwiązaniem jest też korzystanie z alternatywnych źródeł energetycznych. W kompleksie do ogrzewania wody i pomieszczeń wykorzystywane zostaną solary zamontowane na dachu, a także pompy ciepła. - To będzie bodajże pierwszy w ten sposób wykorzystujący naturalne źródła energii basen w Polsce - wyjaśnia Szczupak .

Cała inwestycja pochłonie 35 mln zł. Będzie to największy tego typu obiekt w regionie. Przypomnijmy, że dotąd ani Toruniowi, ani Bydgoszczy nie udało się postawić podobnego kompleksu.


Wyświetl większą mapę

Czytaj więcej o:
  • aquapark w bydgoszczy
  • aquapark w kujawsko-pomorskiem
  • aquapark w toruniu
  • aquapark w Wielkiej Nieszawce
  • budowa aquaparku w wielkiej nieszawce
  • Wielka Nieszawka koło Torunia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Album Toruński. Gdzie jest dzisiaj mały Walter Göschel?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Diagnoza dla palacza pomorska.pl

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy miastu uda się ochronić Rudelkę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 44.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.