Boks: 13 medali pięściarek naszego regionu

(marz)
Najlepsza w mistrzostwach, regionalna ekipa: Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Bokserski MKS START GRUDZIĄDZ
Zawodniczki z kujawsko-pomorskiego zdominowały Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sokółce. Złote medale zdobyły Małgorzata Kusiak (Start Grudziądz) i Milena Zgleniecka (Pomorzanin Toruń).

(fot. MKS START GRUDZIĄDZ)

Kusiak wygrała finał w wadze 63 kg, a Zgleniecka 46 kg. Druga reprezentantka MKS Start Grudziądz Ewelina Laskowska w wadze 52 kg zdobyła brąz.

Medale i tytuły

XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sokółce jest jednocześnie mistrzostwami Polski kadetek. Nasze zawodniczki wywalczyły zatem także tytuły mistrzyń i wicemistrzyń kraju.

Cenne krążki dla naszego regionu wywalczyły w ringu także: srebro - Angelika Mroczkowska (Start Włocławek, 46 kg), Alicja Niedziela (LKS Dąbrowa Chełmińska, 48 kg), Barbara Niedziela (LKS Dąbrowa Chełm., 50 kg), Joanna Szymandera (BSB Astoria Bydgoszcz, 52 kg) i Nikoletta Malinowska (Wda Świecie, 75 kg).

Trzecie lokaty i brązowe medale zdobyły, oprócz Laskowskiej z Grudziądza, także: Magdalena Twaróg (MDK Bydgoszcz, 50 kg), Grażyna Grygiel (LKS Dąbrowa Chełm.,52 kg), Magdalena Ziółkowska (Wda Świecie, 63 kg), Anna Grygiel (LKSDąbrowa Chełm.,66 kg) i Paulina Smolińska (Pomorzanin Toruń,75 kg).

W klasyfikacji klubowej LKS Dąbrowa Chełm. zajęła 3. miejsce, za Radomiakiem i Skorpionem Szczecin.

Wśród Okręgowych Związków Bokserskich najlepszy okazał się Kujawsko-Pomorski (83 pkt), 2. miejsce zajął Zachodniopomorski OZB (57 pkt), a 3. Warszawsko-Mazowiecki (56 pkt).