Inowrocław. Dom dziecka na sprzedaż. Konfikt miasta z powiatem

Dodano: 4 maja 2011, 12:00 Autor:

Za pieniądze pochodzące ze sprzedaży tej nieruchomości starosta Tadeusz Majewski chce wybudować kolejne nowoczesne małe domy dziecka.

W budynku przy ulicy Krzywoustego w Inowrocławiu jeszcze niedawno mieścił się dom dziecka. Cały czas działa tu schronisko dla samotnych kobiet prowadzone przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka.

W marcu prezydent Ryszard Brejza zwrócił się do starosty Tadeusza Majewskiego z prośbą o nieodpłatne przekazanie tej nieruchomości miastu. Jak informuje rzecznik prezydenta Monika Dąbrowska, prośba ta pozostała bez odpowiedzi.

Miasto by nie sprzedało

- W budynku po domu dziecka prezydent chciał utworzyć mieszkania, w części pozostałoby także schronisko dla kobiet, część przeznaczona by została na działalność oświatową - informuje Dąbrowska.
Decyzja o zbyciu tej nieruchomości przez powiat spotkała się z niezadowoleniem prezydenta.

- Gdyby Inowrocław był miastem wyłączonym z powiatu ziemskiego, to decyzję o sprzedaży podejmowałby prezydent i Rada Miejska Inowrocławia i nigdy nie dopuszczono by do sprzedaży tego obiektu - przekonuje pani rzecznik.

A co z kobietami?

Tymczasem starosta Tadeusz Majewski tłumaczy, że decyzja o sprzedaży jest korzystna dla mieszkańców całego powiatu inowrocławskiego.

- Pieniądze pozyskane ze sprzedaży tej nieruchomości zostaną przeznaczone na budowę nowoczesnych domów dziecka - wyjaśnia rzecznik starosty Marlena Gronowska.

Dodaje, że powiat przekazał już miastu - na cele mieszkaniowe - budynek po urzędzie pracy. - Troska o pomieszczenia na schronisko dla kobiet dziwi tym bardziej, że kilka lat temu obiekt taki przy ulicy Jacewskiej decyzją władz miasta został zamknięty - wyznaje Gronowska. Tłumaczy, że powiat prowadzi w Jaksicach bezpłatny hostel dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

Terenowy Komitet Praw Dziecka musi więc powoli szukać nowej siedziby.

Czytaj więcej o:
  • dom dziecka
  • Inowrocław
  • konflikt
  • Ryszard Brejza
  • Tadeusz Majewski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czy w dworku generała Sikorskiego powstanie muzeum?

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy wytyczenie objazdów dla TIR-ów to dobry pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 69.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.