Jesteś tu: Strona główna Praca Praca Artykuł

Mentoring 50+. Jest pomysł dla osób po pięćdziesiątce

Dodano: 1 kwietnia 2011, 9:55 Autor:

Jeśli chciałbyś zyskać dodatkowe umiejętności, które możesz wykorzystać w pracy, a do tego nic za to nie płacić, warto, abyś wziął udział w ciekawym szkoleniu.

- Bogate doświadczenie zawodowe, umiejętność dzielenia się wiedzą - to cechy, które na przekór stereotypom osób w wieku powyżej 50 lat bardzo cenią sobie pracodawcy - tłumaczy Roman Ciemiński z fundacji Pro Europa. - Odpowiednio wykorzystany potencjał dojrzałego pracownika może okazać się cennym wsparciem w zarządzaniu personelem firmy, niezależnie od jej wielkości czy branży.

Z tego właśnie założenia potwierdzonego badaniami i analizami regionalnego rynku pracy, wyszli także realizatorzy pierwszego w województwie innowacyjnego projektu "Mentoring 50+: innowacyjne wykorzystanie potencjału dojrzałych pracowników dla rozwoju zasobów ludzkich”. Projekt Fundacji Gospodarczej Pro Europa wyposaży grupę pracowników po 50. roku życia w umiejętności pozwalające pełnić w pracy rolę mentora - doradcy, mistrza i nauczyciela zawodu.

Jakie korzyści odniesie pracodawca mentora? Przede wszystkim wyszkoli kompetentnego doradcę dla innych pracowników i nic za to nie zapłaci. Pracownik taki ma szansę zdobycia tytułu "Master of Age Management” (Mistrz Zarządzania Wiekiem), cenionego na rynkach Unii Europejskiej. Firma, która zdecyduje się na szkolenie takiego pracownika łatwiej może zdobyć środki unijne z PARP.

Na korzyści może także liczyć starszy pracownik, który przejdzie bezpłatne szkolenie na mentora. Nowe kwalifikacje pozwalą mu na utrzymanie zatrudnienia, gdy nie może już pracować na wcześniejszym stanowisku ze względu na kondycję fizyczną lub psychiczną (np. choroby zawodowe). Będzie też dłużej aktywny zawodowo. Szkolenia są przeznaczone dla pracowników z całego regionu.

Więcej informacji i zapisy na szkolenia w siedzibie fundacji. Kontakt tel. 56 658 59 09, ul. Warszawska 4, Toruń.

Czytaj więcej o:
  • mentoring 50+
  • praca
  • praca po pięćdziesiątce
  • toruń
  • toruński
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Pracujesz w swoim wyuczonym zawodzie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 293.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.