Tuchola. Tyrańska zrezygnowała z fotela. TOK znów bez dyrektora

Dodano: 1 marca 2011, 10:27 Autor:

Szefowa Tucholskiego Ośrodka Kultury Marzenna Tyrańska po zaledwie dwóch miesiącach na dyrektorskim fotelu zrezygnowała z funkcji. Powodem decyzji są kłopoty ze zdrowiem.

Marzenna Tyrańska przejęła dom kultury po wcześniejszej wieloletniej dyrektorce Renacie Baście, która przeszła na emeryturę.

Tyrańska wygrała konkurs na stanowisko. Zaczęła rządy w TOK w styczniu. - Miała moją pełną przychylność - zaznacza burmistrz Tadeusz Kowalski. - Cieszyłem się z tego wyboru. Nowa dyrektorka została też właściwie od razu zaakceptowana przez mieszkańców. Nie słyszałem z ich strony żadnych negatywnych komentarzy pod jej adresem.

Została też ciepło przyjęta przez pracowników TOK, którzy znali ją z wcześniejszych spotkań. Tyrańska od lat angażuje się bowiem w działalność kulturalną w mieście, m.in. prowadzi chór Camerata, a razem z mężem - zespół muzyki dawnej Capella Pro Musica Antiqua.

Teraz dyrektorka, po dwóch miesiącach na stanowisku, złożyła rezygnację. Chce odejść z dyrektorskiego fotela z końcem marca.

Jaki jest powód decyzji? Względy zdrowotne. Czy funkcja kierownicza okazała się zbyt stresująca? A może zmianę pracy zalecił lekarz? Bez względu na przyczyny, decyzja jest nieodwołalna. - Muszę ją uszanować, bo każdy ma prawo zadbać o swoje zdrowie. Ale szkoda - wzdycha Kowalski.

Ogłosił już konkurs na stanowisko. Oferty można składać do 18 marca. - Jestem konsekwentny: poprzednim razem wybieraliśmy dyrektora w drodze konkursu, teraz będzie tak samo. Chcemy, żeby nowa osoba objęła funkcję 1 kwietnia - wyjaśnia.

Jak zaznacza burmistrz, przez ostatnie dwa miesiące Tyrańska pełniła swoją rolę bez zarzutu. Nigdy też nie skarżyła się, ze nie radzi sobie z obowiązkami.

W tej chwili dyrektorka jest na zwolnieniu lekarskim. Czy jest szansa, ze po rezygnacji z funkcji w TOK będzie mogła wrócić do pracy w szkole? O tym zadecyduje Roman Tyrański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, w której wcześniej była nauczycielką.

Czytaj więcej o:
  • dom kultury
  • dyrektor
  • Marzenna
  • Marzenna Tyrańska
  • TOK
  • Tuchola
  • Tyrańska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Staranował płot i spadł na passata [zdjęcia]

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.