Tuchola. Tyrańska zrezygnowała z fotela. TOK znów bez dyrektora

Dodano: 1 marca 2011, 10:27 Autor:

Szefowa Tucholskiego Ośrodka Kultury Marzenna Tyrańska po zaledwie dwóch miesiącach na dyrektorskim fotelu zrezygnowała z funkcji. Powodem decyzji są kłopoty ze zdrowiem.
Marzenna Tyrańska

Marzenna Tyrańska (fot. fot. archiwum)

Przeczytaj więcej

Marzenna Tyrańska przejęła dom kultury po wcześniejszej wieloletniej dyrektorce Renacie Baście, która przeszła na emeryturę.

Tyrańska wygrała konkurs na stanowisko. Zaczęła rządy w TOK w styczniu. - Miała moją pełną przychylność - zaznacza burmistrz Tadeusz Kowalski. - Cieszyłem się z tego wyboru. Nowa dyrektorka została też właściwie od razu zaakceptowana przez mieszkańców. Nie słyszałem z ich strony żadnych negatywnych komentarzy pod jej adresem.

Została też ciepło przyjęta przez pracowników TOK, którzy znali ją z wcześniejszych spotkań. Tyrańska od lat angażuje się bowiem w działalność kulturalną w mieście, m.in. prowadzi chór Camerata, a razem z mężem - zespół muzyki dawnej Capella Pro Musica Antiqua.

Teraz dyrektorka, po dwóch miesiącach na stanowisku, złożyła rezygnację. Chce odejść z dyrektorskiego fotela z końcem marca.

Jaki jest powód decyzji? Względy zdrowotne. Czy funkcja kierownicza okazała się zbyt stresująca? A może zmianę pracy zalecił lekarz? Bez względu na przyczyny, decyzja jest nieodwołalna. - Muszę ją uszanować, bo każdy ma prawo zadbać o swoje zdrowie. Ale szkoda - wzdycha Kowalski.

Ogłosił już konkurs na stanowisko. Oferty można składać do 18 marca. - Jestem konsekwentny: poprzednim razem wybieraliśmy dyrektora w drodze konkursu, teraz będzie tak samo. Chcemy, żeby nowa osoba objęła funkcję 1 kwietnia - wyjaśnia.

Jak zaznacza burmistrz, przez ostatnie dwa miesiące Tyrańska pełniła swoją rolę bez zarzutu. Nigdy też nie skarżyła się, ze nie radzi sobie z obowiązkami.

W tej chwili dyrektorka jest na zwolnieniu lekarskim. Czy jest szansa, ze po rezygnacji z funkcji w TOK będzie mogła wrócić do pracy w szkole? O tym zadecyduje Roman Tyrański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, w której wcześniej była nauczycielką.

Czytaj więcej o:
  • dom kultury
  • dyrektor
  • Marzenna
  • Marzenna Tyrańska
  • TOK
  • Tuchola
  • Tyrańska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Staranował płot i spadł na passata [zdjęcia]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.