Buduje się międzyosiedlowy basen we Włocławku

Dodano: 17 lutego 2011, 6:15 Autor:

Fundamenty już stoją. Są także pierwsze elementy betonowej konstrukcji. We Włocławku buduje się kryta pływalnia. Mimo mrozu praca wre.

Basen zwany międzyosiedlowym powstaje na 10-hektarowej działce przy ul. Szpitalnej i Wysokiej. - Ta lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo - podkreśla Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta. - Chodzi bowiem o to, aby z obiektu korzystali i mieszkańcy Zazamcza, i Południa, a także Śródmieścia. Usytuowanie pływalni na pograniczu tych osiedli na to pozwoli.

Na razie inwestycja dopiero co wyszła z ziemi. To znaczy zbudowane zostały fundamenty, zalewane są stropy. Widoczne są także elementy betonowej konstrukcji. Mimo mrozu, rozpoczęte późną jesienią prace nie zostały przerwane. Zresztą postęp robót można śledzić na stronie internetowej Basendlawloclawka. alstal.eu.

Finisz inwestycji planowany jest w październiku. Kryta pływalnia będzie miała dwie niecki basenowe - jedną większą do pływania "sportowego", drugą mniejszą do pływania rekreacyjnego z wydzielonymi torami do nauki pływania. A ponadto brodzik dla dzieci. Obok brodzika znajdzie się miejsce na leżanki dla opiekunów.

Obiekt będzie też wyposażony w kręgielnię , jacuzzi. Na parterze budynku znajdzie się centrum odnowy biologicznej - zespół dwóch saun oraz pomieszczenie do wypoczynku. Piętro wyżej - centrum fitness, solarium i punkt gastronomiczny z widokiem na baseny oraz gabinety: fryzjerski i kosmetyczny.

Wykonawca wybuduje też płytę pod sztuczne lodowisko. Ponadto przed budynkiem zbudowane będą miejsca parkingowe oraz dwa zjazdy do ulicy Szpitalnej, powstaną nowe chodniki, teren zielony będzie na nowo zagospodarowany.

Więcej w papierowym czwartkowym wydaniu "Gazety Pomorskiej"...

Czytaj więcej o:
  • Alstal
  • basen
  • budowa
  • Włocławek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jak zdobyć granty z funduszu?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
pomorska24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Poseł Łukasz Zbonikowski chce prywatyzacji spółki "Baza". Ratusz jest przeciwny. Kto ma rację w tym sporze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 298.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 800 111 006

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

pomorska.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.pomorska.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.